অসমআঞ্চলিক

অধিক সুৰাপান কৰি গঢ়িলে অভিলেখ! ১৭ ঘণ্টাত খালে ৩০ লিটাৰ পানীয়

২২ বছৰীয়া যুৱকজনে ২৪ ঘণ্টাৰ ভিতৰত ইংলেণ্ডৰ অধিকসংখ্যক পাবত গৈ সুৰাপান কৰিব বুলি নিজক চেলেঞ্জ দিছিল

অধিক সুৰাপান কৰি World Record! ১৮ ঘণ্টাত ৩০ লিটাৰ পানীয় খাই অভিলেখ

 

ব্যক্তিজনৰ নাম ২২ বছৰীয়া নাথান ক্ৰিম্প। ২২ বছৰীয়া যুৱকজনে ২৪ ঘণ্টাৰ ভিতৰত ইংলেণ্ডৰ অধিকসংখ্যক পাবত গৈ সুৰাপান কৰিব বুলি নিজক চেলেঞ্জ দিছিল৷ ক্ৰিম্পে ১৭ঘণ্টাৰ সময়সীমাৰ ভিতৰতে ইংলেণ্ডৰ ব্ৰাইটন এলেকাৰ ৬৭ টা পাবত সুৰাপান কৰে। চেলেঞ্জৰ সময়ত যুৱকজন অকলশৰীয়া নাছিল, তেওঁৰ সৈতে আছিল এজন বন্ধু। ক্ৰিম্পে উল্লেখ কৰিছে যে তেওঁ ১৭ঘণ্টাত ৬৭ টা পাবত সুৰাপান কৰি বিশ্ব অভিলেখ গঢ়াটো ইমান সহজ নাছিল৷ তেওঁ এতিয়ালৈকে জীৱনত কৰা আটাইতকৈ কঠিন কামবোৰৰ ভিতৰত এটা কাম আছিল এই চেলেঞ্জ।

চেলেঞ্জটো কঠিন আছিল যদিও যুৱকজনৰ এটা সু-পৰিকল্পিত ৰণনীতি আছিল যে কেনেকৈ ৱৰ্ল্ড ৰেকৰ্ড ভংগ কৰিব পৰা যায়৷ ক্ৰিম্পে তেওঁ ভ্ৰমণ কৰা প্ৰথম ২৫ টা পাবৰ বাবে শান্ত হোৱাৰ লক্ষ্য ৰাখিছিল, কিন্তু মাত্ৰ ১৫ টা পাবৰ পিছত সেইটো বিফল হৈছিল। পোষ্ট য’ত, যুৱকজনে ইয়াক মিহলি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল আৰু এটা পাবত সুৰাযুক্ত পানীয় খাইছিল কিন্তু আন এখনত সুৰাবিহীন পানীয় বাছনি কৰিছিল।

ক্ৰিম্পৰ প্ৰথম লক্ষ্য আছিল ২৫ টা পাব যোৱাৰ পিছত চেলেঞ্জ শেষ কৰা৷ কিন্তু ২৫টা পাব যোৱাৰ পিছতো ক্ৰিম্পে পুনৰ পাবলৈ যায় আৰু সেই পাব কেইখনত সুৰা পান কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল আৰু আনটোত সুৰাবিহীন পানীয় খাবলৈ চেষ্টা কৰিছিল৷ খবৰ অনুসৰি, তেওঁ দাবী কৰে যে তেওঁ ১৮ ঘণ্টাৰ ভিতৰত প্ৰায় ২০-৩০ লিটাৰ পানীয় খাইছে। বিশ্ব ৰেকৰ্ড ধাৰকে কৌতুক কৰি কৈছিল যে শৌচাগাৰলৈ যোৱাটো তেওঁৰ সঘনাই প্ৰয়োজনীয়তা আছিল যিয়ে লক্ষ্যটো সম্পূৰ্ণ কৰাৰ সময়ত তেওঁৰ বেছিভাগ সময় লৈছিল।

উল্লেখ্য যে নাথান ক্ৰিম্পৰ আগতে, গেৰেথ মাৰ্ফিয়েই কাৰ্ডিফত ১৯ ঘণ্টাৰ ভিতৰত ৫৬টা পাব ভ্ৰমণ কৰি অভিলেখ খিতাপ দখল কৰিছিল৷

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব ।

19 + sixteen =

Back to top button