অৰ্থনৈতিকঅসম

কোটিপতি হ’ব বিচাৰে নেকি আপুনি? তেন্তে পুৰণা ৫ টকাৰ নোট বিক্ৰী কৰক

যদি আপুনি ঘৰৰ পৰাই অতিৰিক্ত ধন উপাৰ্জন কৰিব বিচাৰে তেন্তে এই খবৰটো কেৱল আপোনাৰ বাবে

যদি আপুনি ঘৰৰ পৰাই অতিৰিক্ত ধন উপাৰ্জন কৰিব বিচাৰে তেন্তে এই খবৰটো কেৱল আপোনাৰ বাবে । আমি আপোনালোকৰ বাবে লৈ আহিছো এক আচৰিত সুযোগ যাৰ জৰিয়তে আপুনি কোনো অতিৰিক্ত বিনিয়োগ নকৰাকৈ ঘৰৰ পৰাই লাখ টকা পৰ্যন্ত উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব । যদি আপোনাৰ হাতত এখন পুৰণি পাঁচটকীয়া নোট আছে তেন্তে এই এখন নোটৰ পৰা আপুনি হাজাৰ হাজাৰ টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব । ৫ টকাৰ পুৰণি নোট এখন বিক্ৰী কৰি ৩৫ হাজাৰৰ পৰা ২ লাখ টকাৰ ভিতৰত উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব । কিন্তু এইটো মনত ৰাখিব, কোটিপতি হ’বলৈ হ’লে এটা অতি অনন্য পুৰণি পাঁচটকীয়া নোট লাগে । লগতে এই প্ৰক্ৰিয়াটোৰ এটা নিৰ্দিষ্ট পদ্ধতি আছে । এই পদ্ধতি কি আৰু ঘৰতে ৫ টকাৰ নোট বিক্ৰী কৰি কেনেকৈ উপাৰ্জন কৰিব পাৰি জানো আহক –

 

আজি আমি পাঁচ টকাৰ এখন নোটৰ কথা কৈছোঁ যিখন বিক্ৰী কৰি সহজে হাজাৰ হাজাৰ টকা পৰ্যন্ত উপাৰ্জন কৰিব পাৰি । এই টকাটোৰ বিশেষত্ব হ’ল ইয়াত ক’ৰবাত ৭৮৬ সংখ্যাটো লিখা থাকিব লাগিব । লগতে এই টকাটো সেউজীয়া ৰঙৰ হ’ব লাগে আৰু তাত ট্ৰেক্টৰৰ ছবি থাকিব লাগে । যদি আপোনাৰ হাতত এনে নোট আছে তেন্তে এই নোটৰ বিনিময়ত আপুনি প্ৰায় দুলাখ টকা পাব পাৰে । ভাৰতীয় ৰিজাৰ্ভ বেংকে জাৰি কৰা এই নোটত “Extremely Rare Notes” হিচাপে চিহ্নিত কৰা হৈছে । এনেকুৱা এটা টোকা থাকিলে নিজকে ভাগ্যৱান বুলি গণ্য কৰক ।

 

আজিকালি এনেকুৱা ৱেবচাইট আছে য’ত এনে পুৰণি নোট আৰু মুদ্ৰা ব্যাপকভাৱে কিনা-বেচা কৰিব পাৰি । এনে কিছুমান ৱেবচাইট হ’ল কইন বাজাৰ আৰু কুইকাৰ । এই সকলোবোৰ ৱেবচাইটত এই নোটবোৰ বিক্ৰী কৰিলে লাখ লাখ টকা পৰ্যন্ত উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব । যদি আপোনাৰ হাতত এনে চৰ্ত পূৰণ কৰা কিছুমান নোট আছে তেন্তে সেই মুদ্ৰা আৰু নোট বিক্ৰী কৰি আপুনি বহুত ভাল টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰে ।

 

কিন্তু আপোনাক কওঁ, এই বিশেষ টকাটো বিচাৰি পোৱাটো অত্যন্ত কঠিন । কিন্তু যদি আপোনাৰ হাতত এই নোট আছে তেন্তে আপুনি এই মূল্যৱান নোটটো Coin Bazaar Website ত বিক্ৰী কৰিব পাৰে । তাত আপুনি এই পুৰণি নোটবোৰৰ বিনিময়ত একাধিক টকা পাব । প্ৰথমে নিজ নিজ ৱেবচাইটলৈ গৈ নিজকে বিক্ৰেতা হিচাপে পঞ্জীয়ন কৰিব লাগিব । তাৰ পিছত নিৰ্দিষ্ট পদ্ধতি অনুসৰণ কৰি আপোনাৰ সকলো নথি-পত্ৰ অনলাইনত জমা দিব লাগিব । তাৰ পিছত আপোনাৰ টোকাটোৰ এখন ফটো তুলি অনলাইনত আপলোড কৰক । তাৰ পিছত তাৰ পৰা আগ্ৰহী পক্ষই নিজে আপোনাৰ লগত যোগাযোগ কৰিব আৰু আপুনি নিজৰ মতে এই নোটৰ বাবে এটা ৰেট নিৰ্ধাৰণ কৰিব পাৰিব । যদি সকলো ঠিকে থাকে তেন্তে এই নোটবোৰ বিক্ৰী কৰি সহজেই দুই লাখ টকা পৰ্যন্ত উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব ।

 

Related Articles

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনাটো প্ৰকাশ কৰা নহ’ব। প্ৰয়োজনীয় ক্ষেত্ৰকেইটাত * চিন দিয়া হৈছে

2 × four =

Back to top button