অসম

হিয়াৰ এপাহি ‘গোলাপ’। আজি ৰোজ’ ডে। আপুনি পঠিয়ালেনে প্ৰিয়জনলৈ শুভেচ্ছা

ফেব্ৰুৱাৰী মাহটোত প্ৰেমৰ বাবে বিশেষ মাহ বুলি কোৱা হয়

প্ৰেম এক স্বৰ্গীয় অনুভূতি। আজি ৰ’জ ডে। ফেব্ৰুৱাৰী মাহটোত প্ৰেমৰ বাবে বিশেষ মাহ বুলি কোৱা হয়। ভেলেণ্টাইন ডেৰ পূৰ্বে ৭ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা বিশেষ প্ৰেম সপ্তাহ পালন কৰা হয়। ৰ’জ ডেত কেৱল প্ৰেমিক প্ৰেমিকাই নহয় বন্ধু-বান্ধৱী তথা পিতৃ মাতৃকো এপাহি গোলাপ ফুলেৰে মৰম নিবেদন কৰে।

আৰম্ভ হ’ল ভেলেণ্টাইন সপ্তাহ বা প্ৰেম সপ্তাহ। আৰু গোলাপ অবিহনে এই প্ৰেম সম্পূৰ্ণ নহয়। গোলাপ হৈছে প্ৰেমৰ ভাষা প্ৰকাশ কৰাৰ এক মাধ্যম। তাতেই প্ৰেম আৰম্ভ হয়। গতিকে ভেলেণ্টাইন সপ্তাহ ৰোজ দিৱসৰ পৰা আৰম্ভ হয়। আজি ফেব্ৰুৱাৰীৰ ৭ তাৰিখ, আজি হৈছে গোলাপ দিৱস।

ভেলেণ্টাইন সপ্তাহত, বহুলোকে ছবি, উপহাৰ, কবিতা ভাষাৰে মনৰ ভাব প্ৰকাশ কৰে। অৱশ্যে, অনুভূতি প্ৰকাশ কৰিবলৈ গোলাপৰ কোনো বিকল্প নাই। গতিকে আজি আপোনাৰ অনুভূতিৰ বিষয়ে প্ৰেমিকা বা প্ৰেমিকৰ সন্মুখত প্ৰকাশ কৰক মনৰ অনুভূতি । কিন্তু আপুনি আপোনাৰ ভালোপোৱা গৰাকীক কিদৰে প্ৰকাশ কৰিব!! ইয়াত পৰামৰ্শবোৰ দিয়া হৈছে। আপোনাৰ প্ৰিয়জনক কওঁক –
আপোনাক গোলাপ দিৱসৰ শুভেচ্ছা জনাইছো। মোৰ জীৱনৰ আটাইতকৈ ধুনীয়া বস্তুটো আপোনাৰ চাৰিওফালে ঘূৰি আছে।

তুমি মোৰ জীৱনৰ মূল্যৱান ৰত্ন। শুভ গোলাপ দিৱস।

তোমালৈ গোলাপ দিৱসৰ শুভেচ্ছা, যাৰ মন টো গোলাপৰ দৰে ধুনীয়া।

তোমাৰ জীৱনত প্ৰেম আৰু সুখে পূৰ্ণতা লাভ কৰক । শুভ গোলাপ দিৱস।

এই গোলাপবোৰে দেখুৱায় যে আপুনি মোৰ বাবে অমূল্য। শুভ গোলাপ দিৱস।

আপোনাক হালধীয়া, বগা, ৰঙা, গুলপীয়া গোলাপৰ শুভেচ্ছা জনাইছো। প্ৰতিদিনে আপুনি মোক এই ৰঙত ৰঙীন কৰি ৰাখিব বুলি আশা ৰাখিলোঁ।

এইটো আপোনাৰ বাবে গোলাপ নহয়। মই এটা গোলাপ পঠিয়াই আছো। কিয়নো মই বিচাৰো যে আপুনি গোটেই জীৱন মোৰ সৈতে থাকক, গছৰ দৰে।

Related Articles

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনাটো প্ৰকাশ কৰা নহ’ব। প্ৰয়োজনীয় ক্ষেত্ৰকেইটাত * চিন দিয়া হৈছে

14 − nine =

Back to top button