অসমৰাজনৈতিক

কাৰ্বি আংলং স্বায়ত্তশাসিত পৰিষদৰ নিৰ্বাচন উপলক্ষে ৮ জুনত ৰাজহুৱা বন্ধ ঘোষণা!

অসম চৰকাৰে আগন্তুক কাৰ্বি আংলং স্বায়ত্তশাসিত পৰিষদৰ (কেএএচি) নিৰ্বাচনৰ আশাত কাৰ্বি আংলং আৰু বড়োলেণ্ড টেৰিটৰিয়েল কাউন্সিলৰ (বিটিচি) কোক্লাবাৰীৰ অন্তৰ্গত অঞ্চলসমূহৰ অধিকাৰক্ষেত্ৰৰ ভিতৰত ৮ জুনত ৰাজহুৱা বন্ধ ঘোষণা কৰিছে।

অসম চৰকাৰে আগন্তুক কাৰ্বি আংলং স্বায়ত্তশাসিত পৰিষদৰ (কেএএচি) নিৰ্বাচনৰ আশাত কাৰ্বি আংলং আৰু বড়োলেণ্ড টেৰিটৰিয়েল কাউন্সিলৰ (বিটিচি) কোক্লাবাৰীৰ অন্তৰ্গত অঞ্চলসমূহৰ অধিকাৰক্ষেত্ৰৰ ভিতৰত ৮ জুনত ৰাজহুৱা বন্ধ ঘোষণা কৰিছে।

holiday notice

“৮ জুনত সকলো চৰকাৰী আৰু বেচৰকাৰী কাৰ্যালয়, শিক্ষানুষ্ঠান আৰু ব্যৱসায়িক প্ৰতিষ্ঠান, যেনে বেংক, চাহ বাগিচা আৰু উদ্যোগ আদি কাৰ্বি আংলং স্বায়ত্তশাসিত পৰিষদ আৰু বড়োলেণ্ড টেৰিটৰিয়েল কাউন্সিলৰ ২২ নং কোক্লাবাৰী (এছটি) বিটিচি সমষ্টিৰ ভিতৰত পৰি বন্ধ থাকিব”, বিষয়াজনে কয়।

কাৰ্বি আংলং আৰু পশ্চিম কাৰ্বি আংলং জিলাত, সকলো ২৬টা পৰিষদ সমষ্টিত নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হ’ব। নিৰ্বাচনৰ ফলাফল ১২ জুনত ঘোষণা কৰা হ’ব।

নিৰ্বাচনত ভোট দিবলৈ মুঠ ৭,০৩,২৯৮ জন ভোটাৰ পঞ্জীয়ন কৰা হৈছে, যাৰ ভিতৰত আছে ৩,৫৫,৫০৩ জন পুৰুষ আৰু ৩,৪৭,৭৯০ গৰাকী মহিলা। ভোটাৰ তালিকাত তৃতীয় লিংগৰ পাঁচজন ভোটাৰও অন্তৰ্ভুক্ত আছে।

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব ।

three × five =

Back to top button