Educationঅসম

যোৰহাট অভিযান্ত্ৰিক মহাবিদ্যালয়ত অত্যাধুনিক প্ৰেক্ষাগৃহ উদ্বোধন মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ

বাঘজান অগ্নিকাণ্ডৰ ঘটনাত প্ৰাণ হেৰুওৱা প্ৰাক্তন ছাত্ৰ অৰ্ণব কিশোৰ বৰদলৈৰ নামত প্ৰেক্ষাগৃহটো উৎসৰ্গা

মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই দেওবাৰে যোৰহাট অভিযান্ত্ৰিক মহাবিদ্যালয়ত নৱনিৰ্মিত অত্যাধুনিক প্ৰেক্ষাগৃহ উদ্বোধন কৰে।  চিএছআৰৰ অধীনত অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেডে দান কৰা ৪.৬৫কোটি টকাৰে নিৰ্মাণ কৰা হৈছে অত্যাধুনিক প্ৰেক্ষাগৃহটো।

অনুষ্ঠানত ভাষণ প্ৰদান কৰি মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে কয় যে, ৰাজ্যখনৰ অভিযান্ত্ৰিক মহাবিদ্যালয়সমূহে নিৰন্তৰ গৱেষণা আৰু উদ্ভাৱনৰ সৈতে জড়িত হৈ আইআইটি পৰ্যায়ত উৎকৃষ্টতা অৰ্জনৰ বাবে চেষ্টা কৰিব লাগিব। তেওঁ যুৱ অভিযন্তাসকলক দৈনন্দিন জীৱনত উদ্ভাৱন অনাৰ প্ৰয়াস কৰাৰ সময়ত পৰম্পৰাগত অনুশীলনৰ পৰা মুক্ত হোৱাৰ প্ৰত্যাহ্বান গ্ৰহণ কৰিবলৈ আহ্বান জনায়। তেওঁ ঘোষণা কৰে যে গৱেষণা, উদ্ভাৱন আৰু উদ্ভাৱনৰ বাবে যোৰহাট অভিযান্ত্ৰিক মহাবিদ্যালয়ক ২৫ কোটি টকা প্ৰদান কৰা হ’ব।

টুইটাৰযোগে মুখ্যমন্ত্ৰী শৰ্মাই লিখে, “@OilIndiaLimited চিএছআৰৰ অধীনত নিৰ্মিত অত্যাধুনিক প্ৰেক্ষাগৃহটো যোৰহাট  অভিযান্ত্ৰিক মহাবিদ্যালয়ত (জেইচি) ৪.৬৫ কোটি টকাৰে উদ্বোধন কৰি আনন্দিত হৈছো। যোৱা বছৰ বাঘজান অগ্নিকাণ্ডৰ ঘটনাত প্ৰাণ হেৰুওৱা প্ৰাক্তন ছাত্ৰ অৰ্ণৱ কিশোৰ বৰদলৈয়ে প্ৰেক্ষাগৃহটো উৎসৰ্গা কৰাৰ বাবে মই জেইচিক ধন্যবাদ জনাইছো।”

মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে লগতে জনায় যে, অহা বছৰৰ পৰা অভিযান্ত্ৰিক মহাবিদ্যালয় আৰু কাৰিকৰী প্ৰতিষ্ঠানসমূহত অনুষদ নিযুক্তিৰ প্ৰক্ৰিয়াটো প্ৰতি বছৰে খালী পদসমূহ পূৰণৰ বাবে সুশৃংখল কৰা হ’ব।

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব । প্ৰয়োজনীয় ক্ষেত্ৰসমূহত *এৰে চিন দিয়া হৈছে

15 + eleven =

Back to top button