অসমৰাজনৈতিক

ৰূপজ্যোতি কুৰ্মীক উদ্ধাৰৰ বাবে মৰিয়নিত মুখ্যমন্ত্ৰী, মৰিয়নি চাহ বাগিচা লাইনৰ উন্নয়নৰ বাবে ৪০ কোটি টকা ঘোষণা মুখ্য়মন্ত্ৰীৰ…

প্ৰচাৰৰ সময়ত, মুখ্যমন্ত্ৰী শৰ্মাই ভোটাৰসকলক কেইবাটাও প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়ে। ইয়াৰ ভিতৰত তেওঁ ঘোষণা কৰে যে ৰাজ্য চৰকাৰে মৰিয়নি চাহ বাগিচা ৰেখাৰ উন্নয়নৰ বাবে ৪০ কোটি টকা ব্যয় কৰিব।  

আগন্তুক উপ-নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে  মৰিয়নিৰ নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰ সভাত উপস্থিত মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা। শুকুৰবাৰে বিজেপি নেতা ৰূপজ্যোতি কুৰ্মীৰ হৈ মৰিয়নিত প্ৰচাৰ চলায় মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে।

প্ৰচাৰৰ সময়ত, মুখ্যমন্ত্ৰী শৰ্মাই ভোটাৰসকলক কেইবাটাও প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়ে। ইয়াৰ ভিতৰত তেওঁ ঘোষণা কৰে যে ৰাজ্য চৰকাৰে মৰিয়নি চাহ বাগিচা ৰেখাৰ উন্নয়নৰ বাবে ৪০ কোটি টকা ব্যয় কৰিব।

ইয়াৰ উপৰিও, অঞ্চলটোৰ পানীৰ সংকট দূৰ কৰিবলৈ শৰ্মাই ভোটাৰসকলক প্ৰতিশ্ৰুতি দিছিল যে চৰকাৰে মৰিয়নি চাহ বাগিচা লাইনত ঘৰে ঘৰে পানী সেৱা ঘোষণা কৰিব।

অঞ্চলটোত শিক্ষাৰ পৰিস্থিতি বিকশিত কৰাৰ বাবে ষষ্ঠৰ পৰা দ্বাদশ শ্ৰেণীলৈ দহখন নতুন বিদ্যালয় নিৰ্মাণ কৰা হ’ব বুলি ঘোষণা মুখ্যমন্ত্ৰীৰ। তদুপৰি, তেওঁ কয় যে চাহ বাগিচাৰ শিক্ষাৰ্থীসকলে চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ত নামভৰ্তি কৰোঁতে প্ৰায় ২০ৰ পৰা ২৫ খন আসন সংৰক্ষণ উপভোগ কৰিব।

তদুপৰি, চাহ বাগিচাৰ কৰ্মীসকলে এমজিএনৰেগা কাৰ্ড আৰু অটল অমৃত কাৰ্ড লাভ কৰিব বুলিও ঘোষণা মুখ্যমন্ত্ৰীৰ। লগতে উপ-নিৰ্বাচনত বিজেপি প্ৰাৰ্থী ৰূপজ্যোতি কুৰ্মীক বিপুল ভোটত জয়যুক্ত কৰিবলৈও মৰিয়নিবাসীক আহ্বান জনাই মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই।

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব ।

twelve − four =

Back to top button