Socialঅসমঅসম আৰক্ষীআঞ্চলিকদৈনিক বাতৰিৰাজনৈতিক

কোকৰাঝাৰত মেৱানীৰ মুক্তি বিচাৰি কংগ্ৰেছ, বিৰোধীৰ মঞ্চত প্ৰতিবাদ

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডীক সমালোচনা কৰি মেৱানীৰ কথিত আক্ৰমণাত্মক টুইটক লৈ কোকৰাঝাৰত ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টিৰ এজন নেতাই তেওঁৰ বিৰুদ্ধে এজাহাৰ দাখিল কৰাৰ পিছত, অসম আৰক্ষীৰ এটা দলে বুধবাৰে গুজৰাটৰ পালানপুৰৰ পৰা তেওঁক আটক কৰে।

গুজৰাটত বন্দী হৈ থকা বিধায়ক জিগনেশ মেৱানীক মুক্তি দিয়াৰ দাবীত কংগ্ৰেছ আৰু অন্যান্য অসম বিৰোধী দলে কোকৰাঝাৰ আৰক্ষী থানাৰ বাহিৰত প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে।

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডীক সমালোচনা কৰি মেৱানীৰ কথিত আক্ৰমণাত্মক টুইটক লৈ কোকৰাঝাৰত ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টিৰ এজন নেতাই তেওঁৰ বিৰুদ্ধে এজাহাৰ দাখিল কৰাৰ পিছত, অসম আৰক্ষীৰ এটা দলে বুধবাৰে গুজৰাটৰ পালানপুৰৰ পৰা তেওঁক আটক কৰে।

কংগ্ৰেছক সমৰ্থন কৰা ৰাষ্ট্ৰীয় দলিত অধিকাৰ মঞ্চৰ আহ্বায়ক মেৱানীক বৃহস্পতিবাৰে গুৱাহাটীলৈ অনা হয়।

অৱশ্যে, তেওঁক কোকৰাঝাৰ জিলা স্থানীয় আদালততো হাজিৰ হয়। কিন্তু আদালতে তেওঁৰ জামিনৰ অনুৰোধ অস্বীকাৰ কৰি তেওঁক তিনি দিনৰ আৰক্ষী জিম্মাত ৰাখে।

শিৱসাগৰৰ বিধায়ক লগতে ৰাইজৰ দলৰ সভাপতি অখিল গগৈ আৰু ভাৰতীয় কমিউনিষ্ট পাৰ্টি-মাৰ্ক্সবাদী (চিপিআই-এম)ৰ বিধায়ক মনোৰঞ্জন তালুকদাৰেও কোকৰাঝাৰ আৰক্ষী থানাৰ বাহিৰত প্ৰতিবাদত যোগদান কৰে আৰু মেৱানীক তাৎক্ষণিকভাৱে মুক্তি দিয়াৰ দাবী জনায়।

মেৱানীৰ মুক্তিৰ দাবী জনাই অখিল গগৈয়ে কয় যে, কথিত আক্ৰমণাত্মক পোষ্টৰ ফলত অসমত কোনো নেতিবাচক পৰিণাম হৈছে নেকি? মেৱানীক আটক কৰাটো গুজৰাট বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে দলটোৰ শীৰ্ষ নেতৃত্বক সন্তুষ্ট কৰাৰ বাবে অসমত হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ বিজেপি নেতৃত্বাধীন প্ৰশাসনৰ এক প্ৰয়াসহে মাত্ৰ।

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব ।

twelve + ten =

Back to top button