অসমবতৰ

ৰাজ্যত অব্যাহত থাকিব প্ৰতিকুল বতৰ! ধাৰাসাৰ বৰষুণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা..

ৰাজ্যত অব্যাহত থাকিব প্ৰতিকুল বতৰ, কিয়নো অসম, মেঘালয় আৰু অৰুণাচল প্ৰদেশত ধাৰাসাৰ বৰষুণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

ৰাজ্যত অব্যাহত থাকিব প্ৰতিকুল বতৰ, কিয়নো অসম, মেঘালয় আৰু অৰুণাচল প্ৰদেশত ধাৰাসাৰ বৰষুণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

ভাৰতীয় বতৰ বিজ্ঞান বিভাগে বংগোপসাগৰৰ পৰা উত্তৰ-পূবৰ ৰাজ্যসমূহলৈ শক্তিশালী দক্ষিণ-পশ্চিম বতাহৰ প্ৰভাৱৰ ফলত অহা 3দিনলৈ অৰুণাচল প্ৰদেশ, অসম-মেঘালয় আৰু নাগালেণ্ড, মণিপুৰ, মিজোৰাম আৰু ত্ৰিপুৰাত যথেষ্ট বিস্তৃত বৰষুণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে বুলি জনাইছে।

৩-৪ এপ্ৰিলত অসম আৰু অৰুণাচল প্ৰদেশৰ লগতে মেঘালয়তো অতি প্ৰচুৰ বৰষুণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।
৩ এপ্ৰিল, দেওবাৰে নাগালেণ্ড-মণিপুৰ আৰু ৫ এপ্ৰিল, মঙলবাৰে অৰুণাচল প্ৰদেশ আৰু অসম-মেঘালয়ত বিচ্ছিন্ন ভাৱে বৰষুণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। উপ হিমালয়ৰ পশ্চিম বংগ, ছিকিমৰ ওপৰত দেওবাৰে, 3 এপ্ৰিল, আৰু সোমবাৰে, 4 এপ্ৰিল।

৩ এপ্ৰিল, দেওবাৰে অসম-মেঘালয়, অৰুণাচল প্ৰদেশ, নাগালেণ্ড, মণিপুৰ, মিজোৰাম আৰু ত্ৰিপুৰাত বজ্ৰপাতো হোৱাৰে সম্ভাৱনা উল্লেখ কৰিছে বতৰ বিজ্ঞান বিভাগে।

Related Articles

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনাটো প্ৰকাশ কৰা নহ’ব। প্ৰয়োজনীয় ক্ষেত্ৰকেইটাত * চিন দিয়া হৈছে

ten + sixteen =

Back to top button