অসমগুৱাহাটীজীৱনশৈলী

GMCৰ কঠোৰ নিৰ্দেশনাঃ স্পা, বিউটি পাৰ্লাৰ চেলুনত বিপৰীত লিংগই দিব নোৱাৰিব মালিচ

গুৱাহাটী পৌৰ নিগমে শেহতীয়াকৈ স্পা, বিউটি পাৰ্লাৰ আৰু চেলুনৰ বাবে কাৰ্যপ্ৰণালীৰ ওপৰত সীমাবদ্ধতা নিৰ্ধাৰণ কৰিছে

গুৱাহাটী পৌৰ নিগমে শেহতীয়াকৈ স্পা, বিউটি পাৰ্লাৰ আৰু চেলুনৰ বাবে কাৰ্যপ্ৰণালীৰ ওপৰত সীমাবদ্ধতা নিৰ্ধাৰণ কৰিছে।

জিএমচিৰ নিৰ্দেশনা পালন কৰাটোৱেই মালিকসকলৰ বাবে চেলুন, স্পা আৰু পাৰ্লাৰ চলোৱাৰ বাবে বৈধ অনুজ্ঞাপত্ৰ প্ৰাপ্ত কৰাৰ একমাত্ৰ উপায় হ’ব।

জিএমচিয়ে শেহতীয়াকৈ এটা অভিযান চলাই আৰু জিএমচিৰ নিয়ম আৰু উপ-আইন উলংঘা কৰাৰ বাবে উলুবাৰীৰ লাচিত নগৰত অৱস্থিত দ্য ৱেভচ স্পা এণ্ড চেলুন বন্ধ কৰিছিল। স্পা আৰু চেলুনত বৈধ বাণিজ্য অনুজ্ঞাপত্ৰ নাছিল, আৰু ইয়াৰ বিৰুদ্ধে অতিৰিক্ত অভিযোগ আছিল।

অৱশ্যে, নিগমে কিছুমান স্পা আৰু ইউনিচেক্স পাৰ্লাৰত কেইবাটাও অসদাচৰণৰ দাবী কৰি বিভিন্ন অভিযোগ লাভ কৰিছে। তদুপৰি, নাগৰিকসকলে অভিযোগ উত্থাপন কৰি কয় যে এনে ধৰণৰ প্ৰথাই নাগৰিক সমাজৰ ক্ষতি কৰিব।

সেয়েহে, বিভিন্ন অভিযোগ বিবেচনা কৰি, জিএমচিয়ে এক স্বাস্থ্যকৰ নাগৰিক পৰিৱেশ বজাই ৰখাৰ বাবে কিছুমান পদক্ষেপ লয়।

সেয়েহে, নিগমে গুৱাহাটী পৌৰ নিগম আইনৰ মৌলিক নীতিৰ অধীনত নিৰ্দিষ্ট নিৰ্দেশনা সাপেক্ষে চেলুন, বিউটি পাৰ্লাৰ, স্পাবোৰক বাণিজ্য অনুমতি জাৰী কৰিছে।

নিগমে অনুজ্ঞাপত্ৰ প্ৰাপ্ত কৰাৰ বাবে কিছুমান নিৰ্দেশনা নিৰ্ধাৰণ কৰিছে। নিৰ্দেশনাৱলীত অন্তৰ্ভুক্ত আছে:

  • চেলুন, স্পা আৰু পাৰ্লাৰৰ প্ৰৱেশ দুৱাৰ স্বচ্ছ কৰিব লাগে।
  • কোনো স্পা, চেলুন বা পাৰ্লাৰত চৌহদৰ ভিতৰত কোনো একচেটিয়া কোঠা বা চেম্বাৰ অন্তৰ্ভুক্ত থাকিব নালাগে।
  • স্পা আৰু ইউনিচেক্স পাৰ্লাৰে যোগ্য থেৰাপিষ্ট নিয়োগ কৰিব লাগে।
  • বিপৰীত লিংগৰ ব্যক্তিসকলে পাৰ্লাৰ বা স্পাত মালিচ প্ৰদান কৰিব নোৱাৰে।
  • ষ্টীম বাথ চেম্বাৰে বিপৰীত লিংগৰ কৰ্মচাৰীসকলক কোনো ধৰণে সহায় কৰিবলৈ অনুমতি দিব নালাগে।

Related Articles

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনাটো প্ৰকাশ কৰা নহ'ব। প্ৰয়োজনীয় ক্ষেত্ৰসমূহত *এৰে চিন দিয়া হৈছে

Back to top button