অপৰাধঅসমঅসম আৰক্ষীদৈনিক বাতৰি

বটদ্ৰৱা কাণ্ডৰ মূল অভিযুক্ত আশ্বিকুল ইছলামৰ মৃত্যু

অৱশেষত আৰক্ষীৰ হাতত মৃত্যু হ'ল বটদ্ৰৱা থানা আক্ৰমণ কাণ্ডৰ মূল অভিযুক্ত আশ্বিকুল ইছলামৰ! 

অৱশেষত আৰক্ষীৰ হাতত মৃত্যু হ’ল বটদ্ৰৱা থানা আক্ৰমণ কাণ্ডৰ মূল অভিযুক্ত আশ্বিকুল ইছলামৰ!

সংবাদ মাধ্যমৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰি নগাঁও আৰক্ষী অধীক্ষক লীনা ডলীয়ে কয় যে অভিযুক্তজনে তেওঁ থকা আৰক্ষীৰ বাহনখনৰ পৰা পলাই যাবলৈ চেষ্টা কৰাৰ সময়ত এই ঘটনা সংঘটিত হয়।

এদিন আগতে, আশিকুল ইছলামে নগাঁও আৰক্ষীৰ সন্মুখত আত্মসমৰ্পণ কৰিছিল, যাৰ পিছত তেওঁক আৰক্ষীৰ জিম্মাত লোৱা হৈছিল।

“জেৰাৰ সময়ত, আশিকুল ইছলামে স্বীকাৰ কৰিছিল যে তেওঁ তেওঁৰ ঘৰত অবৈধ আগ্নেয়াস্ত্ৰ ৰাখিছিল। আমাৰ দলটোৱে তেওঁৰ ঘৰলৈ গৈ এটা 7.62 এমএম পিষ্টল, এটা .22 পিষ্টল, সাত ৰাউণ্ড সজীৱ গুলী আৰু এটা মোবাইল ফোন উদ্ধাৰ কৰিছিল। বটদ্ৰৱাৰ ঘটনাৰ দিনা তেওঁ পিন্ধা ৰঙা টি-চাৰ্টটোআমি উদ্ধাৰ কৰিছিলো। আৰক্ষী চকীলৈ উভতি অহাৰ সময়ত, ইছলামে তেওঁ থকা চলন্ত বাহনখনৰ পৰা জঁপিয়াই পলাই যাবলৈ চেষ্টা কৰিছিল, আৰু তাৰ পিছত আন এখন আৰক্ষীৰ বাহনৰ দ্বাৰা খুন্দা মাৰিছিল যিয়ে নিয়ন্ত্ৰণ হেৰুৱাইছিল। তেওঁ আঘাতপ্ৰাপ্ত হৈছিল আৰু লগে লগে চিকিৎসালয়লৈ স্থানান্তৰিত কৰা হৈছিল য’ত চিকিৎসকে তেওঁক মৃত ঘোষণা কৰিছিল,” এছ পি লীনা ডলীয়ে কয়।

এছ পি ডলীয়ে লগতে জনায় যে ঘটনাটোৰ সময়ত এজন উপ-পৰিদৰ্শক, এজন চালক আৰু এজন গৃহৰক্ষীকে ধৰি তিনিজন আৰক্ষী কৰ্মীও আঘাতপ্ৰাপ্ত হয়।

আৰক্ষী অধীক্ষক লীনা ডলীয়ে জনোৱা অনুসৰি আশিকুল ইছলামক এজন কট্টৰ ডকাইত হিচাপে চিনাক্ত কৰা হৈছে যি যোৱা কেইবছৰমান ধৰি জিলাখনত কাম কৰি আছিল।

বটদ্ৰৱা অগ্নিসংযোগৰ ঘটনাসন্দৰ্ভত এতিয়ালৈকে নগাঁও আৰক্ষীয়ে ১১ জন লোকক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে, এছ পি ডলীয়ে লগতে কয়।

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব ।

seventeen − 6 =

Back to top button