অসমৰাজনৈতিক

“মই পদত্যাগ কৰিবলৈ বাধ্য হৈছো”- প্ৰাক্তন কংগ্ৰেছ বিধায়ক আব্দুৰ ৰহিম খান

বৰপেটাৰ প্ৰাক্তন বিধায়ক তথা বৰপেটা জিলা কংগ্ৰেছৰ সভাপতি আব্দুৰ ৰহিম খানে বৃহস্পতিবাৰে কংগ্ৰেছ ত্যাগ কৰে

বৰপেটাৰ প্ৰাক্তন বিধায়ক তথা বৰপেটা জিলা কংগ্ৰেছৰ সভাপতি আব্দুৰ ৰহিম খানে বৃহস্পতিবাৰে কংগ্ৰেছ ত্যাগ কৰে।

পদত্যাগ পত্ৰখনত খানে কয়, “উপযুক্ত সন্মান আৰু নম্ৰ নিবেদনৰ সৈতে, মই আপোনাক জনোৱাৰ সন্মান পাইছো যে মই বৰপেটা জিলা কংগ্ৰেছৰ সভাপতিপদৰ লগতে ভাৰতীয় জাতীয় কংগ্ৰেছৰ প্ৰাথমিক সদস্যপদৰ পৰা পদত্যাগ কৰিবলৈ বাধ্য হৈছো।”

resignation letter

পদত্যাগ পত্ৰখন অসম প্ৰদেশ কংগ্ৰেছ কমিটিৰ (এপিচিচি) সভাপতি ভূপেন বৰালৈ সম্বোধন কৰা হৈছিল।

বৰপেটা কংগ্ৰেছৰ সাংসদ আব্দুল খালেক, বিধায়ক আব্দুৰ ৰহিম আহমেদ আৰু জাকিৰ হুছেইন চিকদাৰক লৈ ক্ষোভ প্ৰকাশ কৰি আব্দুৰ ৰহিম খানে সংবাদ মাধ্যমৰ আগত দাবী কৰে যে জনতা এতিয়া কংগ্ৰেছ দলৰ সৈতে নাই।

জানিব পৰা মতে প্ৰাক্তন বিধায়কজনে শীঘ্ৰেই বদৰুদ্দিন আজমল নেতৃত্বাধীন এআইইউডিএফ দলত যোগদান কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে।

আমোদজনক ভাৱে, ২০১১ চনত প্ৰাক্তন বিধায়ক খানে এআইইউডিএফৰ প্ৰাৰ্থী হিচাপে বৰপেটা সমষ্টিৰ পৰা বিধানসভা নিৰ্বাচনত প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰিছিল।

পিছত, ২০১৭ চনত, খানে কংগ্ৰেছত যোগদান কৰে। এপিচিচিয়ে অসমৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী তৰুণ গগৈ ডাঙৰীয়াৰ উপস্থিতিত ৰাজীৱ ভৱনত এক যোগদান অনুষ্ঠানৰ আয়োজন কৰিছিল।

ইফালে, এপিচিচিৰ সভাপতি ভূপেন বৰাই ৰফিকুল হকক তাৎক্ষণিক ভাৱে কাৰ্যকৰী কৰি বৰপেটা জিলা কংগ্ৰেছ সমিতিৰ সভাপতি (ভাৰপ্ৰাপ্ত) হিচাপে নিযুক্তি দিছে।

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব ।

3 × three =

Back to top button