অপৰাধঅসম

চাৰ্ভিচ ৰাইফলৰে নিজকে গুলীয়াই হত্যা এজন চিআৰপিএফ জোৱানৰ!

এক চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাত বৃহস্পতিবাৰে নিশা অসম-নাগালেণ্ড সীমান্তৰ ওচৰৰ সৰুপথাৰৰ চুঙ্গাজান চিআৰপিএফ শিবিৰত এজন চিআৰপিএফ জোৱানে নিজৰ সেৱা অস্ত্ৰৰে নিজকে গুলীয়াই হত্যা কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপিত হৈছে

এক চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাত বৃহস্পতিবাৰে নিশা অসম-নাগালেণ্ড সীমান্তৰ ওচৰৰ সৰুপথাৰৰ চুঙ্গাজান চিআৰপিএফ শিবিৰত এজন চিআৰপিএফ জোৱানে নিজৰ সেৱা অস্ত্ৰৰে নিজকে গুলীয়াই হত্যা কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপিত হৈছে।

মৃত জোৱানজন বিহাৰৰ বাসিন্দা ৰাজ সিং বুলি চিনাক্ত কৰা হৈছে। তেওঁ গোলাঘাট জিলাৰ অসম-নাগালেণ্ড সীমান্তৰ ওচৰৰ চুঙ্গাজান অঞ্চলৰ ১৫৫ বেটেলিয়ন চিআৰপিএফ শিবিৰত নিযুক্তি লাভ কৰিছিল।

জানিব পৰা মতে মাজনিশা এই ঘটনা সংঘটিত হৈছে। জোৱানজনে তেওঁৰ কোঠাত নিজৰ চাৰ্ভিচ ৰাইফলৰে নিজকে গুলীয়াই। গুলীবৰ্ষণৰ শব্দ শুনি সহকৰ্মী জোৱানসকলে তাঁবুলৈ দৌৰি গৈছিল যদিও ৰাজ সিংক মৃত অৱস্থাত পৰি থকা দেখিছিল। পিছত, আৰক্ষী ঘটনাস্থলীত উপস্থিত হয় আৰু মৃতদেহটো জব্দ কৰে।

অৱশ্য়ে জোৱানজনে চৰম পদক্ষেপ লোৱাৰ সঠিক কাৰণ এতিয়াও জানিব পৰা হোৱা নাই।

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব ।

fifteen + thirteen =

Back to top button