আঞ্চলিক

ৰাজ্যত ষট পূজা উদযাপনৰ মাজতে কৰিমগঞ্জত সংঘটিত পথ দুৰ্ঘটনা; ৯ জন নিহত, এজন আহত

অটো-ৰিক্সাত গৈ থকা অৱস্থাত এখন ট্ৰাকে খুন্দা মৰাৰ ফলত এই দুৰ্ঘটনা সংঘটিত হয়।

বৃহস্পতিবাৰে কৰিমগঞ্জৰ পাথাৰখাণ্ডিৰ বৈতাখাল জিলাত এক ভয়ংকৰ পথ দুৰ্ঘটনা সংঘটিত হয়, যি সময়ত ৰাজ্যজুৰি ষট পূজা উদযাপন কৰা হৈছে, সেই সময়ত দুৰ্ঘটনাত পতিত হৈ কমেও ৯জন লোকৰ মৃত্যু হয়।

দুৰ্ভাগ্যজনক পথ দুৰ্ঘটনাটো বৃহস্পতিবাৰে ৰাতিপুৱা সংঘটিত হয়। অটো-ৰিক্সাত গৈ থকা অৱস্থাত এখন ট্ৰাকে খুন্দা মৰাৰ ফলত এই দুৰ্ঘটনা সংঘটিত হয়।

অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই ছ’চিয়েল মিডিয়াত এই ঘটনাৰ প্ৰতি সমবেদনা জ্ঞাপন কৰি এক টুইটযোগে লিখে, “আজি ৰাতিপুৱা পাথাৰখাণ্ডিৰ বাইতাখালত সংঘটিত এক দুৰ্ঘটনাত ৯ জন লোকৰ শোকাৱহ মৃত্যুত মই গভীৰ শোক প্ৰকাশ কৰিছো। এজন আহতক চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছে। @assampolice ট্ৰাকৰ চালকক বিচাৰি উলিয়াবলৈ চেষ্টা কৰি আছে।

Assam CM Tweet

খবৰ অনুসৰি অটো-ৰিক্সাখন ছট পূজাৰ শোভাযাত্ৰাৰ অংশ আছিল।

নিহত সকলক দুজা বাই পানীকা, শলু বাই পানীকা, গৌৰৱ দাস পানীকা, লালন গোস্বামী, শম্ভু দাস পানীকা, পূজা গড়, দেৱ গড়, মংগলে কৰ্মকাৰ, টাপু কৰ্মকাৰ বুলি চিনাক্ত কৰা হৈছে, যাৰ ভিতৰত আছে অটো চালক চানু ৰী।

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব ।

9 + 16 =

Back to top button