আঞ্চলিক

ভাল খবৰ! এতিয়া আপুনি কেৱল আধাৰ দেখুৱাই গেছ সংযোগ পাব, গোটেই প্ৰক্ৰিয়াটো ইয়াত পঢ়ক

আপুনি কৰিব লগা প্ৰথম কামটো হ'ল নিকটতম গেছ সংস্থালৈ যোৱা

যদি আপুনি এতিয়ালৈকে গেছ সংযোগ পোৱা নাই, আপুনি এতিয়া কেৱল আধাৰ দেখুৱাই গেছ সংযোগ এটা ল’ব পাৰে, অৰ্থাৎ, আপুনি এতিয়া গেছ সংযোগ পাবলৈ নথিপত্ৰৰ বাবে চিন্তা কৰিব নালাগে। ইণ্ডনে টুইট কৰি ইয়াৰ গ্ৰাহকসকলক ইয়াৰ বিষয়ে অৱগত কৰিছে। এতিয়া আপুনি আগৰ তুলনাত সহজে গেছ সংযোগ ল’ব পাৰে। আধাৰ দেখুৱাই আপুনি কেনেদৰে এলপিজি সংযোগ প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব সেয়া আপোনাক কওঁ আহক:

ইন্দেনে তেওঁৰ অফিচিয়েল টুইটাৰ হেণ্ডেলত লিখিছিল যে আপুনি নতুন গেছ সংযোগ ল’ব লাগিব নেকি? গতিকে এতিয়া আপুনি কেৱল আপোনাৰ আধাৰ কাৰ্ড দেখুৱাব লাগিব আৰু এলপিজিয়ে এটা গেছ সংযোগ পাব। আপুনি ইয়াক ৰাজসাহায্যপ্ৰাপ্ত সংযোগলৈও সলনি কৰিব পাৰে। ইয়াৰ বাবে, আপুনি কেৱল ঠিকনাৰ প্ৰমাণ এটা প্ৰদান কৰিব লাগিব।

গেছ সংযোগবোৰে কেনেদৰে ল’ব পাৰে?

  • আপুনি কৰিব লগা প্ৰথম কামটো হ’ল নিকটতম গেছ সংস্থালৈ যোৱা।এলপিজি সংযোগ প্ৰপত্ৰইয়াত পূৰণ কৰক।
  • এতিয়া আপুনি আধাৰৰ বিৱৰণ পূৰণ কৰিব লাগিব আৰু একেলগে আপোনাৰ আধাৰৰ ফটো প্ৰতিলিপি দাখিল কৰিব লাগিব।
  • তাৰ পিছত ঠিকনাত স্ব-ঘোষণা কৰক
  • স্ব-ঘোষণাত আপুনি ক’ত বাস কৰে আৰু কি বিৱৰণ আছে সেই বিষয়ে তথ্য প্ৰদান কৰিব লাগিব।
  • এতিয়া তাৰ পিছত আপুনি লগে লগে এলপিজি সংযোগ পাব।

এই সন্দৰ্ভত আপুনি চৰকাৰী ৰাজসাহায্যৰ সুবিধা নাপাব অৰ্থাৎ আপুনি চিলিণ্ডাৰৰ সম্পূৰ্ণ মূল্য পৰিশোধ কৰিব লাগিব। আনহাতে, আপুনি আপোনাৰ ঠিকনাৰ প্ৰমাণ দাখিল কৰিলে ৰাজসাহায্যও লাভ কৰিব পাৰে। গেছ সংস্থাবোৰে বৈধ ঠিকনা প্ৰমাণ দাখিল কৰাৰ পিছত আপোনাৰ ৰাজসাহায্যবিহীন সংযোগবোৰ ৰাজসাহায্যলৈ ৰূপান্তৰ কৰিব। যদিও আপুনি চিলিণ্ডাৰটো লোৱাৰ সময়ত সম্পূৰ্ণ পৰিমাণজমা কৰিব লাগিব, কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ পৰা ৰাজসাহায্য আপোনাৰ বেঙ্ক একাউণ্টলৈ জমা কৰা হ’ব।

এই নিয়মবোৰ কোনচিলিণ্ডাৰত প্ৰযোজ্য হয়?

আপোনাক কওঁক যে আধাৰ দেখুৱাই চিলিণ্ডাৰ লোৱাৰ আঁচনি কেৱল ১৪.২কিলোগ্ৰাম, ৫কিলোগ্ৰাম একক, দুগুণ বা মিশ্ৰিত চিলিণ্ডাৰ সংযোগৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰযোজ্য। অৰ্থাৎ, ই বাণিজ্যিক চিলিণ্ডাৰৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰযোজ্য নহয়। আনহাতে, আপুনি দোকানৰ পৰা এফটিএছ চিলিণ্ডাৰ অৰ্থাৎ সৰু চিলিণ্ডাৰও কিনিব পাৰে। আপুনি ইয়াৰ বাবে কোনো নথিপত্ৰ দিব নালাগে।

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব ।

3 × 2 =

Back to top button