আঞ্চলিক

আই পি এল বেটিং কেলেংকাৰী: দুজন অভিযুক্তক কাৰাগাৰলৈ প্ৰেৰণ

ৰাজ্যখনত আছে এনে প্ৰায় ৫০ জনতকৈও অধিক ৰেকেটাৰৰ

গ্ৰেপ্তাৰ কৰা অভিযুক্ত বুকিসকলৰ দুজনক মঙলবাৰে সপ্তাহজোৰা আৰক্ষী ৰিমাণ্ড সমাপ্ত হোৱাৰ পিছত ন্যায়িক জিম্মালৈ প্ৰেৰণ কৰা হয়।

দীপেশ বাজোৰিয়া আৰু ৰাজেশ জৈন দুয়োকে আগতে মহানগৰ আৰক্ষীৰ অপৰাধ শাখাই শেহতীয়াকৈ সমাপ্ত হোৱা ইণ্ডিয়ান প্ৰিমিয়াৰ লীগ ক্ৰিকেট টুৰ্ণীৰ সৈতে সম্পৰ্কিত এটা বৃহৎ অনলাইন জুৱা ৰেকেট সন্দৰ্ভত গ্ৰেপ্তাৰ কৰে।

অপৰাধ শাখাৰ সূত্ৰই কয় যে দুয়োজনে তেওঁলোকৰ জেৰাৰ সময়ত ৰাজ্যখনৰ এনে প্ৰায় ৫০ জনতকৈও অধিক ৰেকেটাৰৰ নাম প্ৰকাশ কৰিছে। তেওঁলোকৰ বেছিভাগেই পলাতক হৈ আছে বুলি জানিব পৰা গৈছে।

সোমবাৰে, তেওঁলোকৰ স্বীকাৰোক্তিৰ ভিত্তিত, অপৰাধ শাখাই গুৱাহাটীৰ নাবাগৰাহা অঞ্চলত এজন অজয় আগৰৱালাৰ ঘৰত তালাচী চলাইছিল। আগৰৱালাৰ বাসগৃহত অভিযান চলাই অপৰাধ শাখাই পাঁচটা মোবাইল হেণ্ডছেট আৰু ৩.৬৬ লাখ টকাৰ নগদ ধন জব্দ কৰে।

আৰক্ষীৰ ৰেকৰ্ড অনুসৰি আগৰৱালাও পলাতক।

ইফালে, কেইবাজনো হাই প্ৰফাইল ব্যৱসায়ী, ঠিকাদাৰৰ নামও আই পি এল বেটিং সম্পৰ্কৰ সৈতে তেওঁলোকৰ সম্পৰ্কৰ বাবে পোহৰলৈ আহিছে।

উল্লেখ্য় যে, এই উচ্চ-প্ৰফাইল

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব । প্ৰয়োজনীয় ক্ষেত্ৰসমূহত *এৰে চিন দিয়া হৈছে

5 × two =

Back to top button