অৰ্থনৈতিকঅসম

নৱনিৰ্মিত দিচপুৰ-চুপাৰমাৰ্কেট ফ্লাইঅভাৰত চেলফি তুলিলে এতিয়াৰে পৰা ভৰিব লাগিব জৰিমনা

উলংঘনকাৰীসকলৰ বিৰুদ্ধে কঠোৰ পদক্ষেপ লোৱা হ'ব

যোৱা কেইদিনমানত, নতুনকৈ নিৰ্মাণ কৰা দিচপুৰ-চুপাৰমাৰ্কেট ফ্লাইঅভাৰত চেলফি তোলাৰ আসক্তি বহুগুণে বৃদ্ধি পাইছে আনকি জন্মদিন পালনতো ব্য়স্ত হোৱা দেখা গৈছে।
বৰ্তমান বহুল ভাৱে জনাজাত কলা গোট, শিল্পী নীলিম মহন্তৰ নেতৃত্বত লিভিংআৰ্টৰ দ্বাৰা অংকিত উত্তৰ-পূবৰ সমৃদ্ধ সাংস্কৃতিক ঐতিহ্যৰ চিত্ৰাংকন কৰা পেনেলবোৰে সকলোকে আচৰিত কৰি তুলিছে। ফ্লাইঅভাৰত চেলফি তুলিবলৈ বৃহৎ সংখ্যক মানুহ গোট খোৱা দেখা গৈছে, যাৰবাবে চলন্ত যান-বাহনৰ ক্ষেত্ৰত অধিক সমস্যাৰ সৃষ্টি হোৱা দেখা গৈছে, গুৱাহাটী পৌৰ নিগমে এতিয়াৰ পৰা ফ্লাইঅভাৰত চেলফি লোৱা লোকসকলৰ বাবে জৰিমনা আৰোপ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে।
লগতে, জিএমচিয়ে ফ্লাইঅভাৰৰ দেৱালত অনুমোদিত পোষ্টাৰ পেষ্ট কৰা ধৰা পৰা সকলৰ বাবে কেইবাটাও জৰিমনা জাৰি কৰে।
উলংঘনকাৰীসকলৰ বিৰুদ্ধে কঠোৰ পদক্ষেপ লোৱাৰ লগতে, জিএমচিয়ে লোকসকলক চিটিস্কেপবোৰ থুক পেলোৱা বা আৱৰ্জনা পেলোৱা লোকসকলৰ ফটো পোষ্ট কৰিবলৈ চাৰিটা হোৱাটছএপ নম্বৰ দিছে। যিকোনো ব্যক্তিয়ে ৰাজহুৱা স্থানত থুক পেলোৱা লোকৰ ছবি প্ৰেৰণ কৰিলে নগদ ১০০০ টকাৰ পুৰস্কাৰ পাব। জিএমচিয়ে জাৰী কৰা হোৱাটছএপ নম্বৰবোৰ হৈছে 8811007000, 7399003001, 7399003002 আৰু 7399003003 য’ত অপৰাধীৰ ফটো পোষ্ট কৰিব পাৰে।

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব । প্ৰয়োজনীয় ক্ষেত্ৰসমূহত *এৰে চিন দিয়া হৈছে

fourteen − seven =

Back to top button