Socialঅসম

স্মাৰ্টফোন কিনিবলৈ স্বামীয়ে ১.৮০ লাখ টকাত বিক্ৰী কৰিলে পত্নীক

উৰিষ্যাৰ এগৰাকী নাবালকে তেওঁৰ নৱবিবাহিতা পত্নীক ৰাজস্থানত স্মাৰ্টফোনৰ বাবে এজন ৫৫ বছৰীয়া ব্যক্তিৰ হাতত বিক্ৰী কৰে

উৰিষ্যাৰ এগৰাকী নাবালকে তেওঁৰ নৱবিবাহিতা পত্নীক ৰাজস্থানত স্মাৰ্টফোনৰ বাবে এজন ৫৫ বছৰীয়া ব্যক্তিৰ হাতত বিক্ৰী কৰে।

খবৰ অনুসৰি, উৰিষ্যাৰ চুলেকেলা গাঁৱৰ ৰাজেশ ৰাণা বুলি চিনাক্ত কৰা ১৭ বছৰীয়া কিশোৰজনে তেওঁৰ ২৬ বছৰীয়া পত্নীক ১.৮০ লাখ টকাত বিক্ৰী কৰিছিল,

জানিব পৰা মতে মাত্ৰ দুমাহ আগতে কিশোৰজনে মহিলাগৰাকীক বিয়া কৰাইছিল।

আৰক্ষীৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, ৰাণা ছ’চিয়েল মিডিয়াৰ জৰিয়তে মহিলাগৰাকীৰ সংস্পৰ্শলৈ আহিছিল আৰু দুয়োৰে মাজত প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক গঢ় লৈ উঠিছিল। ইয়াৰ পিছত তেওঁলোকে পৰম্পৰাগত ভাৱে দুমাহ আগতে বিবাহপাশত আৱদ্ধ হয়।

আগষ্টমাহত, দম্পতীহালে ইটাৰ কিলন উদ্যোগত কাম কৰিবলৈ ৰাজস্থানলৈ গৈছিল। অৱশ্যে, কেইদিনমানৰ পিছত, ৰাজেশে তেওঁৰ পত্নীক বাৰণ জিলাৰ এজন মধ্যবয়স্ক ব্যক্তিক এটা উচ্চ মানৰ স্মাৰ্টফোন কিনিবলৈ বিক্ৰী কৰা বুলি আৰক্ষীয়ে জনায়।

তদুপৰি, ঘটনাৰ কেইদিনমান পাছতে ৰাজেশ ঘৰলৈ ঘূৰি আহিছিল আৰু মহিলাগৰাকীৰ দেউতাকক দাবী কৰিছিল যে তেওঁ কাৰোবাৰ সৈতে পলাই গ’ল।

অৱশ্যে, মহিলাগৰাকীৰ দেউতাকে ৰাজেশৰ বক্তব্যৰ পিচতে বেলপাডা আৰক্ষী থানাত অভিযোগ দাখিল কৰিছিল।

অভিযোগৰ ভিত্তিত আৰক্ষীয়ে ঘটনাটোৰ তদন্ত কৰে আৰু ৰাজেশক গ্ৰেপ্তাৰ কৰে।

পিছত, আৰক্ষীৰ এটা দলে আৰক্ষীসকলক বাধা দিবলৈ পথ অৱৰোধ কৰা জনতাৰ মুখামুখি হোৱাৰ পিছত বাৰণ গাঁৱৰ পৰা মহিলাগৰাকীক উদ্ধাৰ কৰে।

৫৫ বছৰীয়া ব্যক্তিজনে দাবী কৰিছিল যে তেওঁ মহিলাগৰাকীক ১.৮ লাখ টকাত ক্ৰয় কৰিছে।

অৱশ্যে, আৰক্ষীৰ জেৰাৰ পিছত ৰাজেশে দাবী কৰিছিল যে তেওঁ তেওঁৰ পত্নীক বিক্ৰী কৰা নাছিল, বৰঞ্চ তেওঁ তাইক ৬০,০০০ টকাত বন্ধক ৰাখিছিল কিয়নো তেওঁৰ হৃদযন্ত্ৰৰ অস্ত্ৰোপচাৰৰ বাবে ধনৰ প্ৰয়োজন আছিল।

ৰাণাক শুক্ৰবাৰে কিশোৰ আদালতত হাজিৰ কৰোৱা হয় আৰু সংশোধনগৃহলৈ প্ৰেৰণ কৰা হয়।

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব ।

five × 5 =

Back to top button