অপৰাধঅভিনয়বলিউড

আৰিয়ান খান ড্ৰাগ কেছ: তৃতীয়বাৰৰ বাবে জেৰাৰ সন্মুখীন হ’ব অনন্যা পাণ্ডে

আৰিয়ান খানৰ সৈতে হোৱাটছএপ চেটত তেওঁৰ নাম উত্থাপিত হোৱাৰ পিছত এনচিবিয়ে তৃতীয়বাৰৰ বাবে অনন্যাক জেৰাৰ বাবে মাতি পথিয়াইছে

বলীউডৰ অভিনেত্ৰী অনন্যা পাণ্ডেক শুকুৰবাৰে মুম্বাই ড্ৰাগছ-অন-ক্ৰুজ গোচৰৰ সৈতে জড়িত আৰক্ষীৰ জেৰাৰ বাবে নাৰ্কোটিক্স কণ্ট্ৰোল ব্যুৰো (এনচিবি)য়ে মাতিছিল। আৰিয়ান খানৰ সৈতে হোৱাটছএপ চেটত তেওঁৰ নাম উত্থাপিত হোৱাৰ পিছত এনচিবিয়ে তৃতীয়বাৰৰ বাবে অনন্যাক ফোন কৰিছিল।

অভিনেত্ৰীগৰাকীক যোৱা বৃহস্পতিবাৰে প্ৰথমবাৰৰ বাবে মাতি পঠোৱা হৈছিল আৰু দুঘণ্টাতকৈও অধিক সময় ধৰি জেৰা কৰা হৈছিল। ইয়াৰ পিছত, এনচিবিয়ে তাইৰ লেপটপ আৰু দুটা মোবাইল ফোন জব্দ কৰে।

তদুপৰি, বেন্দ্ৰাত  অনন্যাৰ ঘৰত এনচিবি বিষয়াসকলেও তালাচী চলাইছিল।

পিছত, তাইক শুক্ৰবাৰে মাতি অনা হৈছিল আৰু প্ৰায় চাৰি ঘণ্টা ধৰি সোধা-পোছা কৰা হৈছিল।

এনচিবি বিষয়াসকলে কৈছিল যে তেওঁলোকে অভিনেত্ৰীগৰাকীৰ বিৰুদ্ধে কোনো প্ৰমাণ বিচাৰি পোৱা নাছিল, সেয়েহে তেওঁলোকে সোমবাৰে অনন্যা পাণ্ডেক মাতি পঠিয়াইছিল।

চৰকাৰী প্ৰতিবেদন অনুসৰি, এনচিবিয়ে হোৱাটছএপ চেট উদ্ধাৰ কৰে যিয়ে ইংগিত দিয়ে যে তেওঁ আৰিয়ান খান ড্ৰাগছ-অন-ক্ৰুজ কেছৰ সৈতে সম্পৰ্কিত।

“হোৱাটছএপৰ কথোপকথনত আৰিয়ান খানে অনন্যা পাণ্ডেক গাঞ্জাৰ বিষয়ে সুধি আছিল। আৰিয়ানে সুধিছিল যে গাঞ্জা (অপতৃণ) সজাবলৈ কিবা ‘জুগাড়’ থাকিব পাৰে নেকি। এই সন্দৰ্ভত, তাই উত্তৰ দিছিল যে মই ব্যৱস্থা কৰিম।” এনচিবিৰ এজন বিষয়াই এই বিষয়ে জনায়।

পিছত, যেতিয়া এনচিবিয়ে আৰিয়ান খানৰ সৈতে হোৱাটছএপৰ কথোপকথনৰ বিষয়ে সোধা-পোছা কৰিছিল, অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে উত্তৰ দিছিল, “মই কেৱল আৰিয়ানৰ সৈতে ধেমালি কৰি আছিলো আৰু তাতকৈ বেছি বা কম একো নহয়।”

লক্ষণীয়ভাৱে, কথিত হোৱাটছএপ চেটৰ বাহিৰে, এনচিবিৰ হাতত আন কোনো প্ৰমাণ নাই যত এইটো প্ৰমাণ হয় যে অভিনেত্ৰীগৰাকী ড্ৰাগৰ গোচৰত জড়িত আছিল।

ইয়াৰ আগতে, অনন্যা পাণ্ডে দাবী কৰিছিল যে তেওঁৰ আৰু আৰিয়ান খানৰ মাজত হোৱাটছএপ চেট কেৱল চিগাৰেটৰ বিষয়ে আছিল আৰু চেটবোৰ এবছৰ পুৰণি আছিল।

ইফালে, এনচিবিয়ে ৩ অক্টোবৰত ড্ৰাগছ-ইন-ক্ৰুজ গোচৰত গ্ৰেপ্তাৰ কৰা আৰিয়ান খানক আটক কৰে বৰ্তমান মুম্বাইৰ আৰ্থাৰ ৰোড কাৰাগাৰত বন্দী হৈ আছে। বোম্বাই উচ্চ ন্যায়ালয়ে ২৬ অক্টোবৰত জামিনৰ আবেদনৰ শুনানি ৰখাৰ কথা আছে।

 

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব । প্ৰয়োজনীয় ক্ষেত্ৰসমূহত *এৰে চিন দিয়া হৈছে

fifteen + 16 =

Back to top button