ভাৰত

টুইটাৰৰ নতুন মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া পৰাগ আগৰৱাল; কোন এই পৰাগ আগৰৱাল চাওঁ আহক…

ভাৰতীয় মূল আৰু মাইক্ৰ'ব্লগিং ছাইটৰ নতুন মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া পৰাগ আগৰৱালে মুম্বাইৰ ইণ্ডিয়ান ইনষ্টিটিউট অৱ টেকন'লজীৰ পৰা কম্পিউটাৰ বিজ্ঞান আৰু অভিযান্ত্ৰিক বিষয়ত স্নাতক ডিগ্ৰী সম্পূৰ্ণ কৰে আৰু ষ্টেনফৰ্ড বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা কম্পিউটাৰ বিজ্ঞানত পিএইচডি ডিগ্ৰী লাভ কৰে।

ভাৰতীয় মূলৰ টুইটাৰৰ মুখ্য প্ৰযুক্তি বিষয়া পৰাগ আগৰৱালে ১৬ বছৰৰ পিছত জেক ডৰ্চেৰ পদত্যাগৰ পিছত টুইটাৰৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া (চিইঅ’)ৰ পদগ্ৰহণ কৰে।

তেওঁৰ টুইটাৰ একাউণ্টত পোষ্ট কৰা এখন পত্ৰত ডৰ্চে কৈছিল যে তেওঁ “সঁচাকৈয়ে দুখী… তথাপিও কোম্পানী এৰি যোৱাৰ বিষয়ে সঁচাকৈয়ে সুখী” আৰু এইটো তেওঁৰ সিদ্ধান্ত আছিল।

ডৰ্চে এক বিবৃতিত কয়, “মই টুইটাৰ এৰিবলৈ সিদ্ধান্ত লৈছো কাৰণ মই বিশ্বাস কৰোঁ যে কোম্পানীটো ইয়াৰ প্ৰতিষ্ঠাপকৰ পৰা আগবাঢ়িবলৈ সাজু। টুইটাৰৰ চিইঅ’ হিচাপে পৰাগৰ ওপৰত মোৰ বিশ্বাস গভীৰ। যোৱা ১০ বছৰত তেওঁৰ কাম পৰিৱৰ্তনশীল আছিল। তেওঁৰ দক্ষতা, হৃদয় আৰু আত্মাৰ বাবে মই গভীৰভাৱে কৃতজ্ঞ। এয়া তেওঁৰ নেতৃত্ব দিয়াৰ সময়।”

Jack Dorsey Post

অৱশ্যে, ২০২২ চনত তেওঁৰ কাৰ্যকাল সমাপ্ত নোহোৱালৈকে ডৰ্চে বৰ্ডত থাকিব।

ভাৰতীয় মূল আৰু মাইক্ৰ’ব্লগিং ছাইটৰ নতুন মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া পৰাগ আগৰৱালে মুম্বাইৰ ইণ্ডিয়ান ইনষ্টিটিউট অৱ টেকন’লজীৰ পৰা কম্পিউটাৰ বিজ্ঞান আৰু অভিযান্ত্ৰিক বিষয়ত স্নাতক ডিগ্ৰী সম্পূৰ্ণ কৰে আৰু ষ্টেনফৰ্ড বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা কম্পিউটাৰ বিজ্ঞানত পিএইচডি ডিগ্ৰী লাভ কৰে।

প্ৰতিবেদনত কোৱা হৈছে যে আগৰৱালে টুইটাৰত যোগদান কৰাৰ আগতে এটি এণ্ড টি, মাইক্ৰছফ্ট আৰু য়াহুত এটা গৱেষণা ইন্টাৰ্ণশ্বিপ সম্পূৰ্ণ কৰিছিল।

তেওঁ ২০১১ চনতে টুইটাৰত যোগদান কৰিছিল আৰু ২০১৭ চনৰ পৰা টুইটাৰৰ চিটিঅ’ৰ পদত আছে। ডৰ্চেৰ প্ৰস্থানত, তেওঁ এতিয়া বৰ্ডৰ সদস্যও হ’ব।

ব্লুমবাৰ্গৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, ৩৭ বছৰ বয়সত, আগৰৱাল এতিয়া এছ এণ্ড পি ৫০০ৰ আটাইতকৈ কনিষ্ঠ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া, কিয়নো তেওঁ মাৰ্ক জুকাৰবাৰ্গতকৈ মাত্ৰ কেইমাহমান সৰু।

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব । প্ৰয়োজনীয় ক্ষেত্ৰসমূহত *এৰে চিন দিয়া হৈছে

eighteen + fifteen =

Back to top button