অসমগুৱাহাটীভাৰতৰাজনৈতিক

ৰাহুল গান্ধী এজন নৈতিকভাৱে দুৰ্নীতিগ্ৰস্ত ব্যক্তি: মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা

সংবাদ মাধ্যমৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰি অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে কয়, "ৰাহুল গান্ধী এজন নৈতিকভাৱে দুৰ্নীতিগ্ৰস্ত ব্যক্তি। ২০১৩ চনত, তেওঁ সাংসদসকলক দোষী সাব্যস্ত হোৱাৰ পিছত তৎক্ষণাৎ অযোগ্য ঘোষণা কৰাৰ দাবী কৰি ড০ মনমোহন সিঙক অপমানিত কৰিছিল। 

অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই ৩১ মাৰ্চত কংগ্ৰেছ নেতা ৰাহুল গান্ধীক পক্ষপাতিত্ব কৰাৰ বাবে তীব্ৰ সমালোচনা কৰিছিল, আনহাতে বিধেয়কখনৰ সংশোধনী যিয়ে এজন দোষী সাব্যস্ত সাংসদক এতিয়াও সংসদৰ সদস্য হ’বলৈ অনুমতি দিব পাৰিলেহেঁতেন ২০১৩ চনত উপস্থাপন কৰা হৈছিল।

সংবাদ মাধ্যমৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰি অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে কয়, “ৰাহুল গান্ধী এজন নৈতিকভাৱে দুৰ্নীতিগ্ৰস্ত ব্যক্তি। ২০১৩ চনত, তেওঁ সাংসদসকলক দোষী সাব্যস্ত হোৱাৰ পিছত তৎক্ষণাৎ অযোগ্য ঘোষণা কৰাৰ দাবী কৰি ড০ মনমোহন সিঙক অপমানিত কৰিছিল।

মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে লগতে কয়, “২০২৩ চনত কুকুৰাবোৰে মেৰুদণ্ড গজাৰ সলনি ঘৰলৈ আহি ঘৰলৈ আহিছে, তেওঁ খাৰ্গেক নিজৰ স্থিতিৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ কৰিবলৈ ভুল পথ প্ৰদৰ্শন কৰিছে।”

Related Articles

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনাটো প্ৰকাশ কৰা নহ’ব। প্ৰয়োজনীয় ক্ষেত্ৰকেইটাত * চিন দিয়া হৈছে

3 + 10 =

Back to top button