অৰ্থনৈতিকঅসমগুৱাহাটীভাৰত

অসমত একেৰাহে চতুৰ্থ দিনৰ বাবে বৃদ্ধি পালে ইন্ধনৰ মূল্য

ইন্ধনৰ মূল্যৰ নিৰন্তৰ বৃদ্ধিয়ে দেশৰ অৰ্থনীতিক গুৰুতৰভাৱে আঘাত কৰিছে

সমগ্ৰ দেশতে একেৰাহে চতুৰ্থ দিনৰ বাবে বৃদ্ধি পালে ইন্ধনৰ মূল্য।

পেট্ৰলৰ মূল্য বৃদ্ধিৰ লগে লগে গুৱাহাটীবাসীয়ে এতিয়া প্ৰতি লিটাৰ পেট্ৰ’ল ১০৩.২৩ টকাত ক্ৰয় কৰিব লাগিব। ইন্ধনৰ মূল্যবৃদ্ধিৰ বিৰুদ্ধে এতিয়া বহুতো দল সংগঠনে প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰিছে।

০.৩৫ টকাবৃদ্ধিৰ সৈতে, ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানীত পেট্ৰ’লৰ মূল্য প্ৰতি লিটাৰত ১০৭.২৪ টকালৈ বৃদ্ধি হয় আৰু ডিজেলৰ মূল্য প্ৰতি লিটাৰত ৯৫.৯৭ টকালৈ বৃদ্ধি কৰা হয়।

মুম্বাইত, প্ৰতি লিটাৰত পেট্ৰ’ল আৰু ডিজেলৰ মূল্য ক্ৰমান্বয়ে ১১৩.১২ টকাৰ পৰা ১০৪.০০ টকা পৰ্যন্ত হৈছেগৈ।

কলকাতাত, পেট্ৰ’ল আৰু ডিজেলৰ মূল্য ক্ৰমান্বয়ে ১০৭.৭৮ টকা আৰু ৯৯.০৮ টকা আৰু চেন্নাইত ক্ৰমান্বয়ে ১০৪.২২ টকা আৰু ১০০.২৫ টকা।

কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে তেলৰ যোগান আৰু চাহিদা সন্দৰ্ভত কেইবাখনো তেল ৰপ্তানিকাৰী দেশৰ সৈতে আলোচনা কৰি আছে যদিও মূল্যবৃদ্ধিৰ ক্ষেত্ৰত তাৎক্ষণিক সকাহ পোৱাৰ কোনো সম্ভাৱনা নাই।

ইন্ধনৰ মূল্যৰ নিৰন্তৰ বৃদ্ধিয়ে দেশৰ অৰ্থনীতিক গুৰুতৰভাৱে আঘাত কৰিছে। ইয়াৰ ফলত অন্যান্য খণ্ড আৰু অত্যাৱশ্যকীয় আৰু অপ্ৰয়োজনীয় সামগ্ৰীৰ ওপৰত ব্যাপক প্ৰভাৱ পৰিছে।

 

Related Articles

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনাটো প্ৰকাশ কৰা নহ’ব। প্ৰয়োজনীয় ক্ষেত্ৰকেইটাত * চিন দিয়া হৈছে

eighteen − nine =

Back to top button