অসমগুৱাহাটীদৈনিক বাতৰিবলিউডভাৰতমনোৰঞ্জনৰাজনৈতিক

‘মুছলমান পত্নীৰ সৈতে জড়িত হৈ আছে মোৰ সন্মান: মনোজ বাজপেয়ী

মই ব্ৰাহ্মণ পৰিয়ালৰ হ’লেও মোৰ মুছলমান পত্নীক লৈ গৌৰৱান্ৱিত।’

মনোজ বাজপেয়ীক বলীউডৰ অন্যতম শ্ৰেষ্ঠ অভিনেতা হিচাপে গণ্য কৰা হয়। তেওঁ সত্য, ৰজনী, গেংছ অফ ৱাছেপুৰ, বিশেষ ১৬ আৰু বহুতো চলচ্চিত্ৰত কেইবাটাও স্মৰণীয় প্ৰদৰ্শন আগবঢ়াইছে। যদিও তেওঁ প্ৰায় তিনি দশক ধৰি ৰাজহুৱা জীৱন যাপন কৰিছে, তথাপিও তেওঁ কেতিয়াবাহে তেওঁৰ ব্যক্তিগত জীৱনৰ বিষয়ে মুখ খুলিছিল। অভিনেতাজনে ৯০ ৰ দশকত তেওঁৰ বৰ্তমানৰ পত্নী শ্বাবানা ৰাজাক লগ পাইছিল আৰু তেওঁলোকে ২০০৬ চনত বিবাহপাশত আৱদ্ধ হৈছিল। যদিও অভিনেতাজনৰ পত্নী লাইমলাইটৰ পৰা আঁতৰি থাকে, ই তেওঁক প্ৰশংসা কৰাত বাধা নিদিয়ে।

মনোজ বাজপেয়ীয়ে কৈছে যে চাবানা ৰাজাৰ সৈতে তেওঁৰ বিবাহক লৈ মানুহৰ আপত্তি থাকিব পাৰে, কিন্তু তেওঁলোকৰ কেতিয়াও তেওঁৰ মুখত এই বিষয়ে কোৱাৰ সাহস নাছিল। অভিনেতাজনে লগতে কয় যে তেওঁৰ খঙৰ বাবে তেওঁৰ বেয়া খ্যাতি আছে, আৰু সেয়েহে মানুহে এনে মন্তব্য দিয়াৰ পৰা বিৰত থাকে।

মনোজ আৰু শ্বাবানাই 2006 চনত বিবাহ পাশত আৱদ্ধ হৈছিল, তেওঁলোকে প্ৰথমবাৰৰ বাবে এটা পাৰ্টিত লগ পোৱাৰ বহু বছৰ পিছত শাবানা ৰাজা, যাক নেহা বাজপেয়ী বুলিও জনা যায়, আৰু কৰিব (1998)ৰ দৰে চলচ্চিত্ৰত কাম কৰিছে।

মই এটা ব্ৰাহ্মণ পৰিয়ালৰ পৰা আহিছো, তাই এটা প্ৰতিষ্ঠিত পৰিয়ালৰ পৰা আহিছে। কিন্তু, আশ্চৰ্যজনকভাৱে, মোৰ পৰিয়ালৰ কোনো সদস্যই ইয়াত আপত্তি কৰা নাছিল। কেতিয়াও নহয়। (জাতি বা ধৰ্মৰ ওপৰত মন্তব্য হৈছে নেকি)। এতিয়ালৈকে, কেতিয়াও নহয়।”

মনোজে যোগ দিছিল যে তেওঁৰ পত্নী আৰু তেওঁ দুয়োধৰ্মীয় জীৱতকৈ অধিক আধ্যাত্মিক। “তেওঁ এগৰাকী গৌৰৱান্বিত মুছলমান, যেনে মই এগৰাকী গৌৰৱান্বিত হিন্দু, কিন্তু ই ইজনে সিজনৰ সৈতে সংঘৰ্ষ নকৰে। কিয়নো আমি ধৰ্ম্মতকৈ অধিক আধ্যাত্মিক।

আনকি তেওঁলোকে মোৰ পত্নীৰ ধৰ্মৰ বিষয়ে ক’লেও, তেওঁলোকে মোৰ সৈতে কথা পাতিবলৈ শক্তি বা সাহস কৰিব নোৱাৰিলেহেঁতেন, মোৰ মুখত। কাৰণ তেওঁলোকে জানে যে মই মোৰ কথাবোৰ কোৱা নাই। যেতিয়া এনেদৰে কথা কোৱা যিকোনো লোকৰ কথা আহে তেতিয়া মই বহুত কঠিন। মই বহুত কঠিনভাৱে আহো। মই তেতিয়া এজন কঠিন ল’ৰা।”

মনোজে লগতে কয় যে যদি কোনোবাই সম্প্ৰদায় বা ধৰ্মৰ বিষয়ে বেয়া কথা কয়, আনকি বন্ধুবৰ্গৰ মাজতো তেওঁ ইয়াক ভালদৰে নলয়। তেওঁ কৈছিল যে তেওঁৰ খং আছিল, আৰু মানুহে এতিয়াও এই বিষয়ে কথা কয়। অৱশ্যে, তেওঁ লগতে কয় যে যেতিয়া চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাতা অনুভৱ সিনহা আৰু হংসল মেহতাৰ দৰে বন্ধুসকলে এই বিষয়ে কথা কয় তেতিয়া তেওঁ এতিয়া এইটো লজ্জাজনক অনুভৱ কৰে।

মনোজ বাজপেয়ী- কুছ পানে কি জিদ নামৰ জীৱনীখনত মনোজে শ্বাবানাক প্ৰথমদেখাৰ সময়ৰ বিষয়ে ভাগ বতৰা কৰিছিল। কিতাপখনে মনোজৰ উদ্ধৃতি দি কৈছিল যে শাবানাৰ সৰলতাই তেওঁৰ দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিছিল যেতিয়া তেওঁ তাইক হংসল মেহতা পাৰ্টিত দেখিছিল। তাইৰ মুখত কোনো মেকআপ নাছিল, চুলিত তেল আছিল, আৰু চশমা পিন্ধি আছিল।

Related Articles

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনাটো প্ৰকাশ কৰা নহ’ব। প্ৰয়োজনীয় ক্ষেত্ৰকেইটাত * চিন দিয়া হৈছে

two + fifteen =

Back to top button