আঞ্চলিক

এইজন অসম সন্তানে পালে কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ ফল! মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীৰ পৰা লাভ কৰিলে মটৰচাইকেল

এইবাৰ নাজিৰাৰ এজন যুৱকে আকৌ এবাৰ প্ৰমাণ কৰিলে যে যদি আপুনি নিষ্ঠাৰে কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰে তেন্তে আপুনি ভাল ফল লাভ কৰিব।

কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ ফল পায়! এই বাক্যাংশটো সময়ৰ লগে লগে বিশ্বৰ বহুলোকে তেওঁলোকৰ কামৰ প্ৰতি তেওঁলোকৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু নিষ্ঠাৰ বাবে প্ৰমাণ হৈছে।

এইবাৰ নাজিৰাৰ এজন যুৱকে আকৌ এবাৰ প্ৰমাণ কৰিলে যে যদি আপুনি নিষ্ঠাৰে কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰে তেন্তে আপুনি ভাল ফল লাভ কৰিব।

নাজিৰাৰ বালিঘাটৰ বাসিন্দা জীতেন লোহাৰ এটা দৰিদ্ৰ পৰিয়ালৰ যুৱক। পাঁচ বছৰ আগতে তেওঁ তেওঁৰ সৰু চিত্ৰকলাৰ ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিছিল আৰু তেওঁ কেতিয়াওঁ ভবাও নাছিল যে এদিন তেওঁৰ চিত্ৰাংকন ব্যৱসায়ে ঘৰলৈ এখন বাইক আনিব পাৰিব।

জানিব পৰা মতে, কেইদিনমান আগতে, জীতেনক ইণ্ডিগো পেইণ্টছ কোম্পানীয়ে যোগাযোগ কৰিছিল। তেওঁক চেম্পিয়নশ্বিপৰ বাবে কোম্পানীৰ পৰা ৰং ব্যৱহাৰ কৰি অংকন কৰা কেইখনমান ছবি প্ৰেৰণ কৰিবলৈ কোৱা হৈছিল।

কোম্পানীয়ে বিচৰা অনুসৰি তেওঁ ঘৰ বোৰ ৰং কৰা কেইখনমান ফটো শ্বেয়াৰ কৰিছিল। ছবিবোৰ প্ৰেৰণ কৰাৰ দুদিন পিছত, তেওঁ ভাল খবৰ টো পাইছিল যে তেওঁক কোম্পানীয়ে এটা পুৰষ্কাৰৰ বাবে বাছনি কৰিছে য’ত টিভিএছ মটৰ কোম্পানীৰ পৰা এখন মটৰচাইকেল অন্তৰ্ভুক্ত আছিল।

কেইদিনমান আগতে, তেওঁক বঁটা প্ৰদান অনুষ্ঠানৰ বাবে মুম্বাইলৈ মাতি অনা হৈছিল য’ত তেওঁ ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলৰ প্ৰাক্তন অধিনায়ক মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীৰ সেই পুৰষ্কাৰ লবলৈ সক্ষম হৈছিল।

লক্ষণীয় ভাৱে, কোম্পানীটোৱে এই বঁটাৰ বাবে সমগ্ৰ দেশত ২০ জন চিত্ৰশিল্পী বাছনি কৰিছিল আৰু জীতেন উত্তৰ-পূব ভাৰতৰ একমাত্ৰ বঁটা প্ৰাপ্ত ব্যক্তি আছিল। এই খবৰটোৱে জীতেনৰ লগতে গোটেই গাওঁবাসী আৰু সমগ্ৰ অসমবাসী গৌৰৱান্বিত হৈছে।

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব । প্ৰয়োজনীয় ক্ষেত্ৰসমূহত *এৰে চিন দিয়া হৈছে

ten + seven =

Back to top button