আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয়বিশ্বভাৰত

ব্লুমবাৰ্গ বিলিয়নাৰ ইণ্ডেক্সত তৃতীয় স্থান লাভ গৌতম আদানিৰ

ব্লুমবাৰ্গ বিলিয়নাৰ ইণ্ডেক্সৰ শীৰ্ষ তিনিটা স্থানত স্থান লাভ গৌতম আদানিৰ

বিশ্বৰ তৃতীয় ধনী ব্যক্তি গৌতম আদানি। ব্লুমবাৰ্গ বিলিয়নাৰ ইণ্ডেক্স অনুসৰি আদানি গ্ৰুপৰ অধ্যক্ষ গৌতম আদানি বিশ্বৰ তিনিজন ধনী ব্যক্তিৰ ভিতৰত প্ৰথম এছিয়ান হৈ পৰিছে।

 

ব্লুমবাৰ্গ বিলিয়নাৰ ইণ্ডেক্সত Louis Vuitton’s Bernard Arnault অতিক্ৰম কৰাৰ পিছত ব্যৱসায়িক টাইকুন গৌতম আদানি এতিয়া বিশ্বৰ তৃতীয় আটাইতকৈ ধনী ব্যক্তিৰূপে পৰিচিত হৈ পৰিছে।

 

আমাজনৰ জেফ বেজোছ আৰু টেছলাৰ এলন মাস্কৰ পিছত ব্লুমবাৰ্গ বিলিয়নাৰ ইণ্ডেক্সৰ শেহতীয়া তালিকাত গৌতম আদানিয়ে তৃতীয় স্থানত লাভ কৰে। গৌতম আদানিৰ মুঠ মূল্য 137 বিলিয়ন আমেৰিকান ডলাৰ, তাৰ পিছত বাৰ্ণাৰ্ড আৰ্নাল্টৰ মূল্য 136 বিলিয়ন আমেৰিকান ডলাৰ।

 

প্ৰতিবেদন অনুসৰি, গৌতম আদানি এছিয়াৰ প্ৰথম ব্যক্তি যিয়ে প্ৰথমবাৰৰ বাবে ব্লুমবাৰ্গ বিলিয়নাৰ ইণ্ডেক্সৰ শীৰ্ষ তিনিটা স্থানত স্থান পাইছে। ৰিলায়েন্সৰ মুৰব্বী মুকেশ আম্বানী মুঠ ৯১.৯ বিলিয়ন আমেৰিকান ডলাৰৰ সৈতে ব্লুমবাৰ্গ বিলিয়নাৰ সূচকত ১১ তম স্থানত আছে।

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব ।

6 + 13 =

Back to top button