অসমআঞ্চলিকখাদ্যগুৱাহাটীদৈনিক বাতৰি

জনতাৰ মূৰত মাধমাৰ, আজিৰে পৰা ২৫০ টকাকৈ বৃদ্ধি পালে ৰন্ধন গেছৰ মূল্য…

চৰকাৰী তেল কোম্পানীসমূহে ১ এপ্ৰিলৰ পৰা এলপিজি চিলিণ্ডাৰৰ দাম ২৫০ টকা বৃদ্ধি কৰিছে

পুনৰ ৰন্ধন গেছৰ চিলিণ্ডাৰৰ দাম বৃদ্ধি। চৰকাৰী তেল কোম্পানীসমূহে ১ এপ্ৰিলৰ পৰা এলপিজি চিলিণ্ডাৰৰ দাম ২৫০ টকাকৈ বৃদ্ধি কৰিছে। কমাৰ্চিয়েল চিলিণ্ডাৰৰ দাম বৃদ্ধি কৰিছে তেল কোম্পানীসমূহে।

 

যোৱা মাহত বাণিজ্যিক এলপিজি চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য ১০৫ টকা বৃদ্ধি হোৱাৰ পাছত এয়া হৈছে তৃতীয় সৰ্বাধিক বৃদ্ধি, প্ৰতি চিলিণ্ডাৰৰ ব্যয় ২,০০০৩ লৈ বৃদ্ধি হৈছে। কলকাতাত, ১৯ কিলোগ্ৰাম বাণিজ্যিক এলপিজি চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য ২,৩৫১টকা হ’ব। মুম্বাই আৰু চেন্নাইত, মূল্য ক্ৰমান্বয়ে ২,২০৫ আৰু ২,৪০৬ টকা হ’ব।

 

নতুন বিত্তীয় বৰ্ষৰ আৰম্ভণিতে কমাৰ্চিয়েল চিলিণ্ডাৰৰ দাম ২৫০ টকা বৃদ্ধি কৰাৰ পিছত দিল্লীত ১৯ কিলগ্ৰামৰ চিলিণ্ডাৰৰ দাম এতিয়া ২২৫৩ টকা হৈছে। ১ মাৰ্চ ২০২২ত কমাৰ্চিয়েল চিলিণ্ডাৰৰ দাম ২০১২ টকা আছিল, যিটো ২২ মাৰ্চত হ্ৰাস কৰি ২০০৩ টকা কৰা হৈছিল। মুম্বাইত এতিয়া কমাৰ্চিয়েল চিলিণ্ডাৰৰ দাম ১৯৫৫ টকাৰ ঠাইত ২২০৫ টকা হৈছে।

 

লক্ষণীয়ভাৱে, বৃহস্পতিবাৰে পেট্ৰ’ল আৰু ডিজেলৰ হাৰ প্ৰতি লিটাৰত আৰু ৮০ পইচা বৃদ্ধি হোৱাৰ পাছত ইন্ধনৰ মূল্য বৃদ্ধি হৈ আছে, যাৰ ফলত এতিয়ালৈকে ১০ দিনত ৯টা সংশোধনত প্ৰায় ৬.৪০ টকা প্ৰতি লিটাৰ বৃদ্ধি হৈছে।

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব ।

eleven − 1 =

Back to top button