অসমৰাজনৈতিক

অগ্নিবীৰৰ বাবে অসম আৰক্ষীলৈ পোনপটীয়া প্ৰৱেশ: মুখ্যমন্ত্ৰী শৰ্মা

অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই শুকুৰবাৰে ঘোষণা কৰে যে অগ্নিবীৰসকলে অসম আৰক্ষীত পোনপটীয়া নিযুক্তি লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব

অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই শুকুৰবাৰে ঘোষণা কৰে যে অগ্নিবীৰসকলে অসম আৰক্ষীত পোনপটীয়া নিযুক্তি লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।

মুখ্যমন্ত্ৰী শৰ্মাই কেন্দ্ৰৰ পৰা শেহতীয়াকৈ ঘোষণা কৰা অগ্নিপথ আঁচনিৰ বাবে বেটিং কৰাৰ সময়ত এইকথা কয়, কিয়নো সমগ্ৰ দেশতে এই আঁচনিখনৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ আৰম্ভ হৈছে।

অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী গৰাকীয়ে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ সিদ্ধান্তক এক ভাল পদক্ষেপ বুলি অভিহিত কৰি আদৰণি জনাইছে।

তেওঁৰ মতে, অগ্নিবীৰসকলক ঘূৰাই অনাৰ বাবে অসম আৰক্ষীত পোনপটীয়াকৈ নিযুক্তিৰ সুযোগ পাব।

নিযুক্তিৰ বাবে কোনো চৰ্ত নাথাকিব, তেওঁ কয় যে নিযুক্তিপ্ৰাপ্ত সকলে তেওঁলোকৰ চাকৰি ৬০ বছৰ বয়সলৈকে ৰাখিব পাৰিব।

মন কৰিকৰিবলগীয়া যে অগ্নিপথ হৈছে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ নেতৃত্বত ভাৰত চৰকাৰে গ্ৰহণ কৰা এক নিয়োগ প্ৰক্ৰিয়া, ভাৰতীয় সশস্ত্ৰ সেৱাৰ তিনিটা স্তৰত, অ-বিষয়া বা অ-কমিছনড বিষয়াৰ পদবীত।

অগ্নিবীৰসকল হৈছে সেইসকল লোক যাক এই আঁচনিৰ অধীনত নিয়োগ কৰা হয়। মোডী চৰকাৰে নতুন নিয়োগ প্ৰণালী ৰূপায়ণৰ আগতে এখন শ্বেতপত্ৰ জাৰী কৰা নাছিল।

ভাৰত চৰকাৰে ইয়াক জুনত কৰ্তৃত্ব প্ৰদান কৰিছিল, আৰু ই ছেপ্টেম্বৰ ২০২২ত কাৰ্যকৰী হ’ব। এই পদ্ধতিৰ অধীনত বহুতো বস্তু উপেক্ষা কৰা হ’ব, যাৰ ভিতৰত আছে বৰ্ধিত ম্যাদ, পেঞ্চন, আৰু পূৰ্বৱৰ্তী প্ৰণালীৰ অধীনত থকা অন্যান্য সুবিধা।

১৬ আৰু ১৭ জুনত কেইবাখনো ৰাজ্যত হিংসাত্মক প্ৰদৰ্শন সংঘটিত হয়, প্ৰস্তাৱটোত ৰেল আৰু বাছত জুই লগোৱাৰ বাবে সেনাৰ আশাবাদীসকল খং উঠিছিল।

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব ।

15 + 4 =

Back to top button