Educationঅসমজ্যোতিৰ্বিজ্ঞান

NEET Results 2021: অসমত শীৰ্ষস্থানত আছে গুৱাহাটীৰ এলেন

এন.টি.এ. য়ে ঘোষণা কৰা ফলাফল অনুসৰি, একাধিক শিক্ষাৰ্থীয়ে একে স্থান লাভ কৰিছে

জেইই ত, এলেন কেৰিয়াৰ ইনষ্টিটিউটত প্ৰচণ্ড সফলতাৰ পিছত, গুৱাহাটীয়ে ৰাষ্ট্ৰীয় পৰীক্ষা সংস্থাৰ দ্বাৰা পৰিচালিত দেশৰ সৰ্ববৃহৎ চিকিৎসা প্ৰৱেশ পৰীক্ষা এনইইটি-ইউজি ২০২১ত এই কৃতিত্ব প্ৰতিধ্বনিত কৰিছে।

ব্ৰজেশ কুমাৰ যাদৱে (চেণ্টাৰ হেড, এলন গুৱাহাটী) কয়, “এই দেৱালী আমাৰ ইতিহাসৰ আটাইতকৈ স্মৰণীয় হ’ব কিয়নো কভিডৰ বাবে আমাৰ বছৰটো অশান্ত হোৱা স্বত্বেও, আমি আমাৰ ফলাফলত শক্তিশালী আৰু উন্নত হৈ উঠিছো। এনটিএছই হওঁক, কেভিপিৱাই হওঁক, জেইই (মেইন আৰু এডভান্সড) আমি এক বিস্ময়কৰ প্ৰদৰ্শন আগবঢ়াইছো যি এলনৰ অৰ্থৰ সমাৰ্থক। আমাৰ শীৰ্ষস্থানপ্ৰাপ্ত সকলোৱে যোৱা ২ বছৰ ধৰি আমাৰ লগত আছে। নিৰ্লাভ ভূঞাৰ ৬৩৭ সৰ্বভাৰতীয় ৰেংক (এআইআৰ) আৰু ৭২০ ৰ ভিতৰত ৬৮৫ নম্বৰ লাভ কৰি জিলিকিছে অসম শীৰ্ষস্থানত , আনহাতে তেওঁৰ ভাতৃ অভিনৱ ভূঞাই ৬৭৬ নম্বৰ লাভৰ সৈতে এআইআৰ ৰেংক  ১১৩১ দখল কৰে।

নিৰ্লাভ আৰু অভিনৱৰ সৈতে, উল্লেখ কৰিব লগীয়া আন শিক্ষাৰ্থীসকল হৈছে নীলাভ নিলিম দাস, অদ্বিতিয়া খাউণ্ড, শ্ৰীঞ্জয় ভট্টাচাৰ্য আৰু ধৃতিশ্ৰী ঠাকুৰীয়া তেওঁলোকে জেইই(মেইন)ত গড় ৯৫ শতাংশৰ সৈতে ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিছিল। ইয়াৰ কাৰণ হৈছে আমাৰ পদাৰ্থ বিজ্ঞান আৰু ৰসায়ন বিজ্ঞান অনুষদসমূহে কৰি অহা প্ৰশংসনীয় কাম। এই বছৰ আমাৰ ১৪ জন শিক্ষাৰ্থী আছে যিয়ে ৬০০ৰ ওপৰত, ৩৬ জনে ৫৫০-ৰ ওপৰত আৰু ৬৭জনে ৫০০ৰ ওপৰত নম্বৰ লাভ কৰিছে।”

ৰাষ্ট্ৰীয় ক্ষেত্ৰত, ৫ জন এএলইনাইটে শীৰ্ষ ৫ এআইআৰত স্থান লাভ কৰিছে। মৃনাল কুটেৰী এলেন ডিষ্টেন্স লাৰ্ণিং ষ্টুডেণ্টে ৭২০ নম্বৰৰ ভিতৰত ৭২০ নম্বৰ লাভ কৰি এআইআৰ ৰেংক  ১ সুৰক্ষিত কৰিছে। তেওঁ তেলেংগানা ৰাজ্যৰ শীৰ্ষস্থানপ্ৰাপ্ত।

ছাত্ৰ অমন কুমাৰ ত্ৰিপাঠীয়ে ৭২০ নম্বৰৰ ভিতৰত ৭১৬ নম্বৰ লাভ কৰি এআইআৰ ৪ লাভ কৰিছে। সুয়াশ অৰোৰা, হৃতুল ছাগ, আৰু হৃদয় বিশাল মোহিতে ৭২০ নম্বৰৰ ভিতৰত ৭১৫ নম্বৰ লাভ কৰি এআইআৰ ৫ লাভ কৰে। অমন ত্ৰিপাঠীয়ে উত্তৰ প্ৰদেশত শীৰ্ষস্থান দখল কৰিছে। সুয়াশ অৰোৰাই হাৰিয়ানা ৰাজ্যত শীৰ্ষস্থান দখল কৰিছে, আৰু হৰুতুল ছাগে গুজৰাট ৰাজ্যত শীৰ্ষস্থান দখল কৰিছে। তিনিওজন এলন শ্ৰেণীকোঠাৰ শিক্ষাৰ্থী, আনহাতে হৃদয় বিশাল মোহিত এলন দূৰত্ব শিক্ষণ বিদ্যাৰ্থী।

এন.টি.এ. য়ে ঘোষণা কৰা ফলাফল অনুসৰি, একাধিক শিক্ষাৰ্থীয়ে একে স্থান লাভ কৰিছে। জেইই এডভান্সড ২০২১ত ইতিহাস সৃষ্টি কৰাৰ পিছত, এলেনে পুনৰ এনইইটি (ইউজি) ২০২১-ত অবিশ্বাস্য ফলাফল প্ৰদৰ্শন কৰে। কভিড১৯ৰ প্ৰতিকূল পৰিস্থিতি স্বত্বেও, এএলইনাইটেয়ে তেওঁলোকৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু নিষ্ঠাৰ দ্বাৰা নিজকে প্ৰমাণ কৰি দেখুৱাবলৈ সক্ষম হয়।

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব ।

1 + eight =

Back to top button