Covid-19বিশ্বভাৰত

ইটালীৰ পৰা ১২৫জন ক’ভিড পজিটিভ যাত্ৰী কঢ়িয়াই আনিলে এয়াৰ ইণ্ডিয়া বিমানে?

ইটালী-অমৃতসৰ সংযোগী এয়াৰ ইণ্ডিয়া বিমানত ১২৫ জন যাত্ৰীৰ দেহত ক'ৰোনাৰ সংক্ৰমন ধৰা পৰিছে

ইটালী-অমৃতসৰ সংযোগী এয়াৰ ইণ্ডিয়া বিমানত ১২৫ জন যাত্ৰীৰ দেহত ক’ৰোনাৰ সংক্ৰমন ধৰা পৰিছে।
ইটালীৰ পৰা ১৯১গৰাকী যাত্ৰী কঢ়িয়াই ভাৰতলৈ আহিছিল এয়াৰ ইণ্ডিয়াৰ বিমানখন। অমৃতসৰ বিমানবন্দৰত উপস্থিত হোৱাৰ পিছত যাত্ৰীসকলৰ কোভিড পৰীক্ষা কৰা হৈছিল। বিমানখনত মুঠ যাত্ৰীৰ ১২৫ জনৰ দেহতে ধৰা পৰে ক’ভিডৰ উপস্থিতি।

বিমানবন্দৰৰ সঞ্চালক ভি কে শেঠে কয় যে, সকলো ইতিবাচক যাত্ৰীক এককভাৱে ৰখা হৈছে। এম্বুলেন্সবোৰ বিমানবন্দৰত উপস্থিত হৈছে তেওঁলোকক আইচোলেচন চেণ্টাৰলৈ পঠিয়াবলৈ। তেওঁলোকৰ নমুনাবোৰ অমিক্ৰন পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰেৰণ কৰা হৈছে।

বিমানবন্দৰৰ সঞ্চালক ভি কে শেঠে কয় যে, সকলো যাত্ৰীক কোৱাৰেণ্টাইন হৈ থাকিবলৈ কোৱা হৈছে আৰু ক’ভিড পজিটিভ যাত্ৰীসকলক চৰকাৰী পৃথকীকৰণ কেন্দ্ৰলৈ প্ৰেৰণ কৰা হৈছে। সুবিধা অনুসৰি পৃথকীকৰণ কেন্দ্ৰলৈ যাব লগা যাত্ৰীসকলৰ বাবেও ব্যৱস্থা কৰা হৈছে। তেওঁ কৈছে যে বিমানবন্দৰত সংক্ৰমণ বিয়পা পৰিহাৰ কৰিবলৈ যাত্ৰীসকলক বিমানবন্দৰৰ পৰা উলিয়াই অনা হৈছে। ইয়াৰ বাবে এম্বুলেন্সত অনা হৈছে।যাত্ৰীসকলক।

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব ।

2 + 16 =

Back to top button