জীৱনশৈলীফটো

আপোনাৰ কনিষ্ঠ আঙুলি কিমান দীঘল! কনিষ্ঠ আঙুলিৰ দৈৰ্ঘ্যই প্ৰকাশ কৰে আপোনাৰ প্ৰকৃত ব্যক্তিত্ব

কনিষ্ঠ আঙুলি আৰু অনামিকা আঙুলিৰ মাজৰ ব্যৱধানে প্ৰকাশ কৰে আপোনাৰ প্ৰকৃত ব্যক্তিত্ব

কনিষ্ঠ আঙুলিৰ ব্যক্তিত্ব কি! কনিষ্ঠ আঙুলিৰ দৈৰ্ঘ্যই প্ৰকাশ কৰে আপোনাৰ প্ৰকৃত ব্যক্তিত্ব।

 

আপোনাৰ কনিষ্ঠ আঙুলি কিমান দীঘল? অনামিকা আঙুলিতকৈ অলপ দীঘল? অনামিকা আঙুলিতকৈ কনিষ্ঠ আঙুলিটো চুটি? আপোনাৰ ব্যক্তিত্বৰ বিষয়ে আপোনাৰ হাতৰ কনিষ্ঠ আঙুলিটোৱে কি কয়? বাৰু, যেনে আপোনাৰ ওঁঠৰ আকৃতি, আঙুলিৰ দৈৰ্ঘ্য, শুই থকাৰ অৱস্থা, নাকৰ আকৃতি ইত্যাদিয়ে প্ৰকাশ কৰে আপোনাৰ প্ৰকৃত ব্যক্তিত্বৰ।

 

ব্যক্তিত্ব পৰীক্ষা হৈছে আপোনাৰ নিজৰ বিষয়ে, আপোনাৰ পছন্দ বা অপছন্দৰ বিষয়ে, আপুনি কেনেকৈ চিন্তা কৰে, আপোনাৰ আৱেগিক বুদ্ধিমত্তা জোখা, আৰু লগতে আপোনাৰ বুদ্ধিমত্তাৰ মাত্ৰা জানিবলৈ কৰা এটা পৰীক্ষা। এই পৰীক্ষাসমূহে বৈজ্ঞানিকভাৱে আপোনাৰ মানসিক গঠন, আপোনাৰ আৱেগিক আৰু যুক্তিসংগত চিন্তা প্ৰক্ৰিয়াৰ গভীৰতালৈ সোমাই গৈ আপোনাৰ লুকাই থকা ব্যক্তিত্বৰ বৈশিষ্ট্যসমূহ নিৰ্ণয় কৰে।

 

যদি আপোনাৰ কনিষ্ঠ আঙুলি আৰু অনামিকা আঙুলি একে স্তৰত থাকে, তেন্তে আপোনাৰ ব্যক্তিত্বৰ বৈশিষ্ট্যই প্ৰকাশ কৰে যে আপুনি আপোনাৰ জীৱনৰ সকলো ক্ষেত্ৰতে ভাৰসাম্যতা বিচাৰে। আপুনি সংযমতাৰে জীৱন যাপন কৰে। আপুনি অতি সংগঠিত আৰু সকলো শৃংখলাবদ্ধভাৱে থকাটো ভাল পায়। আপুনি বিশৃংখল আচৰণ বা বিশৃংখলতাৰ পৰা আঁতৰত থাকে। আপুনি শান্ত পৰিবেশত থাকি ভাল পায় যিয়ে আপোনাৰ মনটোক শান্তিত ৰখাত সহায় কৰে। যিকোনো পৰিস্থিতিৰ সকলো দিশ ভালদৰে পৰীক্ষা কৰিহে আপুনি নিজৰ সিদ্ধান্ত লয়।

 

যদি আপোনাৰ কনিষ্ঠ আঙুলিটো অনামিকা আঙুলিতকৈ চুটি হয়, তেন্তে আপোনাৰ ব্যক্তিত্বৰ বৈশিষ্ট্যই প্ৰকাশ কৰে যে আপুনি এজন আৱেগিক মানুহ। আপুনি আৱেগ আৰু অনুভৱক সহায় প্ৰাধান্য দিয়ে। আপুনি আনৰ প্ৰয়োজন আৰু ইচ্ছাৰ প্ৰতিও সংবেদনশীল হয়, বিশেষকৈ যিসকলক আপুনি আটাইতকৈ আপোন। আপুনি সম্ভৱতঃ আপোনাক আঘাত কৰা কোনোবা এজনৰ পৰা আঁতৰি যাব। আপুনি হয়তো তেওঁলোকক ক্ষমা কৰিব কিন্তু তেওঁলোকে আপোনাক কেনেকৈ বিশ্বাসঘাতকতা কৰিলে বা এৰি গ’ল আপুনি কেতিয়াও পাহৰিব নোৱাৰিব। আপুনি আনক সহায় কৰি ভাল পায়। আৰ্তজনৰ প্ৰতি আপোনাৰ আছে এখন কোমল হৃদয়। আপোনাৰ চৰিত্ৰ আৰু নৈতিকতাই আপোনাৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ শক্তি যিয়ে আপোনাক সন্মান লাভ কৰাত সহায় কৰে। আপুনি এজন ভাল শ্ৰোতাও।

 

যদি আপোনাৰ কনিষ্ঠ আঙুলিটো অনামিকা আঙুলিতকৈ দীঘল হয়, তেন্তে আপোনাৰ ব্যক্তিত্বৰ বৈশিষ্ট্যই প্ৰকাশ কৰে যে আপুনি এজন দানকাৰী। আপুনি নিস্বাৰ্থভাৱে ভাল পাব সকলোকে। আপুনি অৱশ্যে সকলো কথা শ্বেয়াৰ কৰি ভাল নাপায়। আপুনি নিজৰ চিন্তা ধাৰণাবোৰ নিজৰ মাজতে ৰাখিব বিচাৰে। আপুনি যথেষ্ট বিশ্লেষণাত্মক আৰু যুক্তিবাদী। আপুনিও এজন ভাল গোপন ৰক্ষকো। আপুনি অন্ধভাৱে ভিৰৰ পিছে পিছে নাযায়। আনৰ মতামতো আপুনি সহজে মানি ল’ব নোৱাৰে। যদি আপুনি অনুভৱ কৰে যে আপুনি যি কৰি আছে সেয়া সঠিক আৰু যুক্তিসংগত সীমাৰ ভিতৰত, তেন্তে আপুনি সেইটোৱেই কৰিব। আপুনি নিজৰ ওপৰত অত্যন্ত আত্মবিশ্বাসী।

Related Articles

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনাটো প্ৰকাশ কৰা নহ’ব। প্ৰয়োজনীয় ক্ষেত্ৰকেইটাত * চিন দিয়া হৈছে

12 + eleven =

Back to top button