জীৱনশৈলীফেশ্বনমনোৰঞ্জন

৫৭ বছৰটো কিদৰে নিজৰ ফিটনেছ বজাই ৰাখিছে মিলিন্দ সোমনে!

অভিনেতা মিলিন্দ সোমনৰ ফিটনেছৰ ৰহস্য কি!

মিলিন্দ সোমান, মনোৰঞ্জন উদ্যোগৰ অন্যতম উপযুক্ত চেলিব্ৰিটি। আলিশা চীনীৰ মিউজিক ভিডিঅ’, ‘মেড ইন ইণ্ডিয়া’ত তেওঁৰ বিশেষত্বৰ পৰা আৰম্ভ কৰি শেহতীয়াকৈ ‘ফ’ ৰ ম’ৰ শ্বটছ প্লিজ’ শৃংখলাত তেওঁৰ উপস্থিতিলৈকে মডেল তথা অভিনেতাজনে কেতিয়াও তেওঁৰ অনুৰাগীসকলক আকৰ্ষিত কৰাত ব্যৰ্থ হোৱা নাই। অভিনেতাজনৰ মতে, তেওঁৰ ফিটনেছৰ ধাৰণা 6 পেক নহয়।

 

 

এক শেহতীয়া সাক্ষাৎকাৰত, সোমনে কৈছিল যে ফিটনেছ মানেই 6 পেক থকা নহয়। ৫৭ বছৰীয়া মডেল মিলিন্দ সোমন কয় যে, ফিটনেছ বজাই ৰাখিবলৈ হ’লে নিয়মীয়াকৈ ব্যায়াম কৰিব লাগে। সোমনৰ মতে, স্থিৰতাই হৈছে সকলো। তেওঁ লগতে কয় যে, “মই নিশ্চিত কৰোঁ যে মই প্ৰতিদিনে ব্যায়াম কৰোঁ। মানুহে মোক সঁচাকৈয়ে ফিট বুলি বিবেচনা কৰে কিন্তু মই প্ৰতিদিনে কেৱল ১০-১৫ মিনিটৰ বাবে ব্যায়াম কৰোঁ,”।

 

 

 

এইটো আমাৰ বেছিভাগৰ বাবে আচৰিত হ’ব পাৰে, কিন্তু মিলিন্দ সোমনে কেতিয়াও ব্যায়াম কৰিবলৈ জিমলৈ যোৱা নাই। তাৰোপৰি তেওঁৰ ব্যায়ামৰ কোনো ৰুটিন নাই। সোমানৰ দৌৰা আৰু চাইকেল চলোৱা দুয়োটাই প্ৰিয় আৰু ই হৈছে উৎকৃষ্ট কাৰ্ডিঅ’ ৱৰ্কআউট। সুস্থ থাকিবৰ বাবে অভিনেতাজনে যোগাসন কৰে। যি নমনীয়তা, স্থিৰতা আৰু ভঙ্গী উন্নত কৰাত সহায় কৰে। খাদ্যাভাসৰ ক্ষোত্ৰত সোমনে কৈছিল যে, তেওঁ সকলোবোৰ খাদ্য খাই যদিও যথেষ্ট পৰিমাণৰ পাচলি আৰু ফল-মূল খায়।

 

Related Articles

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনাটো প্ৰকাশ কৰা নহ’ব। প্ৰয়োজনীয় ক্ষেত্ৰকেইটাত * চিন দিয়া হৈছে

fifteen − 12 =

Back to top button