Covid-19অসমউৎসৱগুৱাহাটীমনোৰঞ্জন

দুবছৰৰ পিছত গুৱাহাটীবাসীয়ে উদযাপন কৰিব হোলীৰ উৎসৱ

যিহেতু কোভিড-১৯ৰ ঘটনা নিম্নগামী হৈ আছে, সমগ্ৰ চহৰৰ লোকসকলে শুক্ৰবাৰে উৎসৱটো উপলক্ষে সামাজিক আৰু সামূহিক অনুষ্ঠানৰ আয়োজন কৰিছে।

সকলো শ্ৰেণী আৰু বয়সৰ লোকে দুবছৰৰ পিছত হোলী উপভোগ কৰাৰ প্ৰস্তুতি কৰি উৎসৱৰ মেজাজত প্ৰায় পিছলি পৰিছে। যিহেতু কোভিড-১৯ৰ ঘটনা নিম্নগামী হৈ আছে, সমগ্ৰ চহৰৰ লোকসকলে শুক্ৰবাৰে উৎসৱটো উপলক্ষে সামাজিক আৰু সামূহিক অনুষ্ঠানৰ আয়োজন কৰিছে।

চহৰৰ বজাৰবোৰ হোলীৰ আগতে বিভিন্ন ৰং আৰু পিচকাৰি বিক্ৰী কৰা দোকানেৰে সজ্জিত কৰা হৈছে।

পৰম্পৰাগত আৰু ৰাসায়নিক ৰং বিক্ৰী কৰাও দেখা গৈছে। আটাইতকৈ জনপ্ৰিয় হৈছে ‘ভেষজ গুলাল’, হোলীৰ সময়ত ৰাসায়নিকভাৱে ভেজাল ৰঙৰ বিভিন্ন তাৎপৰ্য ৰখাৰ বাবে জাৰী কৰা সতৰ্কবাণীৰ পিছত।

ফেঞ্চি বজাৰ অঞ্চলৰ বিক্ৰেতাসকল উৎসৱৰ আগতে কলোচ আৰু অন্যান্য আনুষঙ্গিক সামগ্ৰীৰ বিক্ৰী বৃদ্ধি হোৱাৰ পিছত সুখী কিয়নো মহামাৰীটোৱে যোৱা দুবছৰত তেওঁলোকৰ ব্যৱসায় প্ৰভাৱিত কৰিছিল।

বহুতো হাউচিং চ’চাইটি আৰু আৱাসিক কমপ্লেক্সে বৃহৎ পৰিমাণৰ ৰং ক্ৰয় কৰি হোলী পাৰ্টি, সাংস্কৃতিক কাৰ্যসূচী, বৰষুণ নৃত্য, পানীয় আৰু ভোজৰ পৰিকল্পনা কৰিছে।

মন্দিৰবোৰ ফুলেৰে সজোৱা হৈছে আৰু ৰঙৰ উৎসৱৰ সময়ত বিশেষ বেণ্ডবোৰ বিশেষ আকৰ্ষণ হ’ব। মহামাৰীৰ বাবে হোলীয়ে হেৰুওৱা আকৰ্ষণ ঘূৰাই পাবলৈ মানুহে দুবছৰৰ পিছত একেলগে মিলিত হোৱাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে।

ৰাজধানী চহৰৰ উপৰিও, অসমৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ সত্ৰত হোলী উদযাপন কৰিবলৈ প্ৰস্তুত হয় যাক স্থানীয়ভাৱে দৌল উৎসৱ বুলি জনা যায়।

বৰপেটা আৰু বটদ্ৰোৱাৰ দৰে বৈষ্ণৱ সত্ৰসমূহে মুখ্য উদযাপন অনুষ্ঠিত কৰিব। বসুদেৱ ঢকুৱাখনাৰ থান আজিৰ পৰা ইয়াৰ তিনিদিনীয়া উৎসৱৰ বাবে সাজু।

নগাঁও জিলাৰ বিখ্যাত বটদ্ৰোৱা সত্ৰখন তেওঁলোকৰ পাঁচ দিনীয়া দুল উৎসৱ উৎসৱ উদযাপন কৰিবলৈ সজ্জিত কৰা হৈছে।

একেৰাহে দুবছৰ ধৰি, মহামাৰী আৰু পৰৱৰ্তী লকডাউনৰ বাবে মানুহে হোলী খেলা বাদ দিব লগা হৈছিল। কিন্তু এই বছৰ, তেওঁলোকে উৎসৱটো ষ্টাইলত উদযাপন কৰিবলৈ সকলো প্ৰচেষ্টা কৰিবলৈ সাজু হৈছে। ডিজে পাৰ্টিৰ পৰা ঘৰুৱা সমাৱেশলৈকে, গুৱাহাটীবাসীয়ে ৰঙৰ উৎসৱ উদযাপন কৰিবলৈ বাট চাই আছে।

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব ।

16 + fifteen =

Back to top button