শ্ৰেণীবিহীন

নতুন বছৰত ডিজে লকআপৰ আমেজ ল’ব বিচাৰে নেকি? সুৰাপান কৰা চালকসকলৰ বাবে অসম আৰক্ষীৰ বিশেষ আমন্ত্ৰণ

If your New Year's Eve plans include drunk and/or rash driving, this invitation is for you.

শেহতীয়াকৈ অসম আৰক্ষীয়ে ছ’চিয়েল মিডিয়া পোষ্টটোৰ দ্বাৰা সকলোৰে হৃদয়ত স্থান লবলৈ সক্ষম হৈছে।

প্ৰায় অস্তিত্বহীন ছ’চিয়েল মিডিয়া হেণ্ডেলৰ পৰা ভাইৰেল হোৱালৈকে, নিজৰ বুদ্ধিৰে ৰাজ্যিক আৰক্ষী বাহিনীয়ে বহুদূৰ আগবাঢ়িছে।

ৰাজ্যিক আৰক্ষীয়ে কৰা নিৰ্ধাৰিত ‘মেকঅ’ভাৰ’ তেওঁলোকৰ স্মাৰ্ট আৰু ৰিব টিকলিং ছ’চিয়েল মিডিয়া পোষ্টৰ সৈতে সঁচা প্ৰমাণিত হৈছে।

নৱবৰ্ষ উদযাপনৰ পূৰ্বে অসম আৰক্ষীয়ে শ্বেয়াৰ কৰা এক শেহতীয়া পোষ্টত, আৰু লগতে, দায়িত্বশীল ভাৱে ‘শ্লেষ-অভিপ্রেত’ ব্যৱহাৰ কৰি, অসম আৰক্ষীয়ে ৰাছ ড্ৰাইভিং, সুৰাপান কৰা চালক আৰু অন্যান্য নিয়ম উলংঘনকাৰীসকলক নৱবৰ্ষৰ প্ৰাকমুহূৰ্তত তেওঁলোকৰ বাহন চলোৱাত সতৰ্ক হ’বলৈ সতৰ্ক কৰি দিছে, নিয়ম উলংঘনকাৰি লোকক লকআপত এটা নিশাৰ বাবে যি জৰিমনা বিহা হ’ব সেয়াহে হ’ব আকৰ্ষণীয়।

https://twitter.com/assampolice/status/1476419715769589760?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1476419715769589760%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fubphotos.com%2Fnode%2F6748

যোৱা কেইদিনমান ধৰি, অসম আৰক্ষীয়ে গুৱাহাটীত সুৰাপান কৰি গাড়ী চলোৱাৰ বাবে নিয়মীয়া পৰীক্ষা চলাই আছে।

প্ৰযোজ্য শাস্তিমূলক ব্যৱস্থাৰ অধীনত প্ৰত্যেককে ১০,০০০ টকাৰ জৰিমনা আৰোপ কৰাৰ লগতে বহুতৰে ড্ৰাইভিং লাইচেঞ্চ নিলম্বিত কৰা হৈছে।

উৎসৱৰ বতৰত মৃত্যু প্ৰতিহত কৰিবলৈ অত্যাধিক দ্ৰুত গতিত ড্ৰাইভিং আৰু ড্ৰিংক এণ্ড ড্ৰাইভৰ ঘটনাৰ বিৰুদ্ধে অভিযান তীব্ৰ কৰাৰ প্ৰচেষ্টাত, অসম পৰিবহণ বিভাগে উচ্চ-প্ৰযুক্তিৰ গতিৰ আন্তঃসংযোগকাৰী বাহনৰ এটা ফ্লীট প্ৰৱৰ্তন কৰিছে।

ইয়াৰ পূৰ্বে, অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী মহন্ত বিশ্ব শৰ্মাই ৰাইজক স্পষ্ট কৰি দিছিল যে নৱবৰ্ষৰ প্ৰাকমুহূৰ্তত চালকসকলক সুৰাৰ নিচাত বাহন চলাবলৈ অনুমতি দিয়া নহ’ব। সুৰাপান কৰি থকা অৱস্থাত গাড়ী চলোৱা, বা সুৰাপান কৰি যাত্ৰী কঢ়িয়াই নিয়া যিকোনো লোকক নিশাৰ বাবে আটক কৰা হ’ব আৰু পিছদিনা ৰাতিপুৱাহে যাবলৈ অনুমতি দিয়া হ’ব।

সৰ্বোপৰি, নৱবৰ্ষৰ সন্ধিয়াৰ বাবে অসম আৰক্ষীৰ ছ’চিয়েল মিডিয়া পোষ্টটোৱে সকলোৰে দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰাৰ লগতে নিমিত্ততে ভাইৰেল হৈ পৰিছে।

বাৰু, ঠিক আছে, শেষত, অসম আৰক্ষীৰ ভাইৰেল হৈ পৰা আন এটা টুইটাৰ পোষ্টত মন কৰক

https://twitter.com/assampolice/status/1476135676319911943?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1476135676319911943%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fubphotos.com%2Fnode%2F6748

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব । প্ৰয়োজনীয় ক্ষেত্ৰসমূহত *এৰে চিন দিয়া হৈছে

12 − twelve =

Back to top button