দুৰ্ঘটনাভাৰত

দিল্লী কেণ্টনমেণ্টত চিডিএছ বিপিন ৰাৱত, তেওঁৰ পত্নী মধুলিকাৰ সম্পন্ন কৰা হ’ব অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়া

জেনেৰেল বিপিন ৰাৱাট, তেওঁৰ পত্নী মধুলিকা ৰাৱাট আৰু আন ১১ জন কৰ্মচাৰীৰ মৃত্যুক লৈ উত্তৰাখণ্ডত ৩ দিনীয়া ৰাজ্যিক শোক পালন কৰা হ'ব।

স্বৰ্গীয় চিডিএছ জেনেৰেল বিপিন ৰাৱাট আৰু তেওঁৰ পত্নী মধুলিকা ৰাৱটৰ ১০ ডিচেম্বৰত (শুক্ৰবাৰে) দিল্লী সেনানিবাসত অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়া সম্পন্ন কৰা হ’ব। বৃহস্পতিবাৰে সন্ধিয়াৰ ভিতৰত তেওঁলোকৰ নশ্বৰ দেহ এখন সামৰিক বিমানত ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানীত উপস্থিত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

মৃতদেহবোৰ শুক্ৰবাৰে তেওঁৰ ঘৰলৈ অনা হ’ব আৰু লোকসকলক পুৱা ১১বজাৰ পৰা দুপৰীয়া ২বজালৈ অন্তিম শ্ৰদ্ধা জনাবলৈ অনুমতি দিয়া হ’ব, তাৰ পিছত এটা অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়া শোভাযাত্ৰা কৰা হ’ব। কামৰাজ মাৰ্গৰ পৰা দিল্লীৰ ব্ৰাৰ স্কোৱেৰ শ্মশানলৈ আৰম্ভ হ’ব।

জেনেৰেল ৰাৱাট আৰু তেওঁৰ পত্নীয়ে বুধবাৰে তামিলনাডুত এটা সামৰিক হেলিকপ্টাৰ দুৰ্ঘটনাত প্ৰাণ হেৰুৱাই।

উল্লেখ্য় যে, তামিলনাডুত সংঘটিত এক ভয়ংকৰ সামৰিক হেলিকপ্টাৰ দুৰ্ঘটনাত প্ৰাণ হেৰুওৱা চিডিএছ জেনেৰেল বিপিন ৰাৱাট, তেওঁৰ পত্নী মধুলিকা ৰাৱাট আৰু আন ১১ জন কৰ্মচাৰীৰ মৃত্যুক লৈ উত্তৰাখণ্ডত ৩ দিনীয়া ৰাজ্যিক শোক পালন কৰা হ’ব।

জেনেৰেল ৰাৱাটৰ মৃত্যুৰ খবৰ বুধবাৰে সন্ধিয়া ভাৰতীয় বায়ু সেনাই টুইটাৰযোগে শ্বেয়াৰ কৰিছিল। ওচৰৰ এখন চিকিৎসালয়ত চিকিৎসা লোৱাৰ পিছত তেওঁ আঘাতপ্ৰাপ্ত হৈ মৃত্যুবৰণ কৰে।

“গভীৰ দুখৰ সৈতে, এতিয়া নিশ্চিত কৰা হৈছে যে দুৰ্ভাগ্যজনক দুৰ্ঘটনাটোত জেনেৰেল বিপিন ৰাৱাট, শ্ৰীমতী মধুলিকা ৰাৱট আৰু বিমানত থকা আন ১১ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে”, বুধবাৰে এইবুলি আইএএফে টুইট কৰে।

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব ।

3 × three =

Back to top button