আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয়দৈনিক বাতৰি

ৰাছিয়াত অভাৱনীয় হাৰত বৃদ্ধি হৈছে কণ্ডমৰ চাহিদা! কিন্তু কিয়?

ইউক্ৰেইনত ৰাছিয়াৰ সামৰিক অভিযানে পশ্চিমীয়া দেশসমূহৰ ওপৰত অৰ্থনৈতিক নিষেধাজ্ঞা আৰোপ কৰাৰ বাবে ৰাছিয়াত কণ্ডমৰ চাহিদা যথেষ্ট বৃদ্ধি পাইছে। ফলত মূল্য বৃদ্ধি পাইছে কণ্ডমৰ। বৰ্তমানে এইয়া এক চিন্তাৰ বিষয়

ইউক্ৰেইনত ৰাছিয়াৰ সামৰিক অভিযানে পশ্চিমীয়া দেশসমূহৰ ওপৰত অৰ্থনৈতিক নিষেধাজ্ঞা আৰোপ কৰাৰ বাবে ৰাছিয়াত কণ্ডমৰ চাহিদা যথেষ্ট বৃদ্ধি পাইছে। ফলত মূল্য বৃদ্ধি পাইছে কণ্ডমৰ। বৰ্তমানে এইয়া এক চিন্তাৰ বিষয়।
এই ভয়ংকৰ দুৰ্দশাৰ কাৰণ হৈছে ব্ৰিটিছ কন্ডম নিৰ্মাতা ৰেকিট, ডিউৰেক্সে ৰাছিয়াত ইয়াৰ কাৰ্যকলাপ বন্ধ কৰা নাই।
ৰাছিয়াৰ সৰ্ববৃহৎ অনলাইন দোকান ৱাইল্ডবেৰীৰ মতে, মাৰ্চৰ প্ৰথম দুসপ্তাহত কণ্ডমৰ বিক্ৰী বছৰি ১৭০ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে।

কন্ডমৰ চাহিদা বৃদ্ধি হোৱাৰ পিছত ৰাছিয়াৰ সৰ্ববৃহৎ ঔষধৰ দোকান শৃংখলাত ৰাজহ ৩৬.৬ শতাংশ বৃদ্ধি হৈছে। কণ্ডমৰ মূল্যও আগৰ বছৰৰ তুলনাত ৩২% বৃদ্ধি হৈছে। ফলত চুপাৰমাৰ্কেটৰ বিক্ৰী ৩০% বৃদ্ধি হৈছে।

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব ।

12 + eighteen =

Back to top button