Socialঅসমভাৰতৰাজনৈতিক

আজি উত্তৰপ্ৰদেশৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে শপত ল’ব যোগী আদিত্যনাথে! অতিথিৰ তালিকা চাওক..

শপতগ্ৰহণ অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকিব প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ লগতে প্ৰায় সংখ্যক কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী।

আজি দ্বিতীয়বাৰলৈ উত্তৰপ্ৰদেশৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে শপত ল’ব যোগী আদিত্যনাথে।

শপতগ্ৰহণ অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকিব প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী, বলিউডৰ অভিনেতা অক্ষয় কুমাৰৰ লগতে প্ৰায় সংখ্যক কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী। অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাও উপস্থিত থাকিব যোগীৰ শপতগ্ৰহণ অনুষ্ঠানত।

আজি আবেলি ৪ বজাত লক্ষ্ণৌৰ ভাৰত ৰত্ন শ্ৰী অটল বিহাৰী বাজপেয়ী একানা ক্ৰিকেট ষ্টেডিয়ামত অনুষ্ঠানটো অনুষ্ঠিত হ’ব। ষ্টেডিয়ামত অনুষ্ঠানটোৰ বাবে ব্যাপক ব্যৱস্থা কৰা হৈছে য’ত প্ৰায় ৫০,০০০আসনৰ ক্ষমতা আছে।

যোগীয়ে উত্তৰ প্ৰদেশৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰীসকলক আমন্ত্ৰণ জনাইছে

যোগী আদিত্যনাথে ব্যক্তিগতভাৱে উত্তৰ প্ৰদেশৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী মুলায়ম সিং যাদৱ, অখিলেশ যাদৱ আৰু মায়াৱতীক ফোন কৰি আমন্ত্ৰণ জনাইছিল।

বলীউডৰ তাৰকা

অক্ষয় কুমাৰ আৰু কংগনা ৰাণাৱটৰ দৰে বলীউডৰ তাৰকাসকলেও নিমন্ত্ৰণ লাভ কৰিছে। অনুষ্ঠানটোৰ বাবে উপস্থিত হ’ব পৰা আন বিশিষ্ট ব্যক্তিসকল হ’ল “দ্য কাশ্মীৰ ফাইলছ”ৰ পৰিচালক বিবেক অগ্নিহোত্ৰী আৰু অভিনেতা অনুপম খেৰ।

ব্যৱসায়িক টাইকুন

প্ৰতিবেদন অনুসৰি, ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজৰ অধ্যক্ষ মুকেশ আম্বানী আৰু আন ৬০জন ব্যৱসায়িক টাইকুনক আমন্ত্ৰণ জনোৱা হৈছে।

বিশিষ্ট সাধুসকল

প্ৰতিবেদন অনুসৰি আদিত্যনাথে ব্যক্তিগতভাৱে অযোধ্যা, মথুৰা আৰু বাৰাণসীকে ধৰি ৫০ জনৰো অধিক দৰ্শকলৈ নিমন্ত্ৰণ পঠিয়াইছে।

অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকিব বুলি আশা কৰা কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰীসকল

অমিত শ্বাহ

ৰাজনাথ সিং

অনুৰাগ ঠাকুৰ

মুখতাৰ আব্বাছ নকভি

নৰেন্দ্ৰ সিং তোমাৰ

ধৰ্মেন্দ্ৰ প্ৰধান

নীতিন গাডকাৰী

পীয়ুষ গোৱেল

ভূপেন্দ্ৰ যাদৱ

মহেন্দ্ৰ নাথ পাণ্ডে

স্মৃতি ইৰাণী

হৰদীপ সিং পুৰী

অন্নপূৰ্ণা যাদৱ

শোভা কাৰঞ্জলে

উল্লেখ্য় যে অনুষ্ঠানটোত অতিথিসকলৰ ভিতৰত আছে পেছাদাৰী, যোগ গুৰু বাবা ৰামদেৱ, ৰাষ্ট্ৰীয় স্বয়ংসেৱক সংঘৰ (আৰএছএছ) নেতা, অৱসৰপ্ৰাপ্ত চৰকাৰী বিষয়া আৰু বিজেপি শাসিত ৰাজ্যসমূহৰ মুখ্যমন্ত্ৰীসকল।

শেহতীয়াকৈ সমাপ্ত হোৱা উত্তৰ প্ৰদেশ বিধানসভা নিৰ্বাচনত বিজেপি নেতৃত্বাধীন মিত্ৰজোঁটে ৪০৩ খন আসনৰ ভিতৰত ২৭৩ খন আসন লাভ কৰিছিল। প্ৰধান বিৰোধী সমাজবাদী পাৰ্টি (এছপি)ৰ নেতৃত্বত মিত্ৰজোঁটটোৱে ১২৫ খন আসন লাভ কৰিছিল।

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব ।

1 × 1 =

Back to top button