অপৰাধ

প্ৰাক্তন প্ৰেমিকাক কাটি ৬ টুকুৰা কৰি কুঁৱাত পেলাই দিলে প্ৰাক্তন প্ৰেমিকে। ক’ত সংঘটিত এই ঘটনা!

শ্ৰদ্ধা কাণ্ডৰ পুনৰাবৃত্তি। উত্তৰ প্ৰদেশৰ আজমগড়ত প্ৰাক্তন প্ৰেমিকাক কাটি ৬ টুকুৰা কৰিলে প্ৰাক্তন প্ৰেমিকে

পুনৰ পোহৰলৈ আহিছে দিল্লীৰ শ্ৰদ্ধা হত্যাকাণ্ডৰ সৈতে মিল থকা এটি ঘটনা। উত্তৰ প্ৰদেশৰ আজমগড়ত সংঘটিত হৈছে এই ঘটনা। যোৱা ১৫ নৱেম্বৰত আহৰৌলা থানাৰ পাছিম্পট্টি গাঁৱৰ গৌৰী কা পুৰাত অৱস্থিত এটা কুঁৱাত কেইবাটাও টুকুৰাত উদ্ধাৰ হয় কিশোৰীগৰাকীৰ মৃতদেহ। উল্লেখ্য যে, উদ্ধাৰ হোৱা কিশোৰীগৰাকী আহৰাউলা থানা এলেকাৰ অন্তৰ্গত ইশাকপুৰ গাঁৱৰ বাসিন্দা আৰাধনা কন্যা কেদাৰ প্ৰজাপতি। এই কাণ্ডত জড়িত অভিযুক্ত ৰাজকুমাৰ যাদৱক ইতিমধ্যে আৰক্ষীয়ে গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে। প্ৰতিবেদন অনুসৰি, দেওবাৰে আৰক্ষীয়ে অভিযুক্ত ৰাজকুমাৰ যাদৱক মহিলাগৰাকীৰ মূৰটোৰ লগতে অস্ত্ৰ উদ্ধাৰৰ বাবে এটা স্থানলৈ লৈ গৈছিল। য’ত যাদৱে আৰক্ষীৰ দলটোক আক্ৰমণ কৰে। আৰক্ষীৰ প্ৰতিশোধমূলক গুলীচালনাত আহত হোৱা যাদৱক জিলা চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছে। উদ্ধাৰ হোৱা মূৰটো মৰণোত্তৰ পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰেৰণ কৰা হৈছে।

 

আৰক্ষী অধীক্ষক অনুৰাগ আৰ্য্যই জনোৱা মতে, মহিলাগৰাকীৰ মৃতদেহ অৰ্ধ উলংগ অৱস্থাত উদ্ধাৰ হয়, আৰু মৃতদেহটো দুদিনৰ পৰা তিনিদিনীয়া যেন লাগে। প্ৰতিবেদন অনুসৰি যাদৱে আৰাধনাৰ হত্যাকাণ্ডৰ পৰিকল্পনা কৰিছিল পিতৃ-মাতৃ, খুলশালীয়েক সৰ্বেশ আৰু পৰিয়ালৰ অন্যান্য সদস্যৰ সৈতে কাৰণ আৰাধনাই আন কাৰোবাৰ লগত বিয়াত বহিছিল। প্ৰতিবেদনত লগতে কোৱা হৈছে যে যাদৱৰ আৰাধনাৰ সৈতে প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক আছিল। ২০ বছৰীয়া আৰাধনা আজমগড় জিলাৰ ইছাকপুৰ গাঁৱৰ বাসিন্দা। আৰাধনাই চলিত বৰ্ষৰ আৰম্ভণিতে আন কাৰোবাৰ সৈতে বিবাহপাশত আবদ্ধ হৈছিল। ৯ নৱেম্বৰত যাদৱে আৰাধনাক মন্দিৰ দৰ্শন কৰাৰ অজুহাতত লৈ গৈছিল। তাত উপস্থিত হোৱাৰ লগে লগে সৰ্বেশৰ সহায়ত যাদৱে তাইক চুপাৰিৰ পথাৰত ডিঙি চেপি ধৰিলে। ইয়াৰ পিছতে আৰাধনাৰ মৃতদেহটো ছটা ভাগত কাটি পলিথিনৰ বেগত ভৰাই এটা কুঁৱাত পেলাই দিয়ে। লগতে আৰাধনাৰ মূৰটো কিছু দূৰৈৰ পুখুৰী এটাত পেলাই দিয়ে। এই অপৰাধত যাদৱক সহায় কৰা বুলি অভিযোগ উত্থাপন কৰা সৰ্বেশ, প্ৰমিলা যাদৱ, সুমন ৰাজাৰাম, কালাৱতী, মঞ্জু, শীলা আটাইকেইজনেই এতিয়াও পলাতক হৈ আছে।

 

জেৰাৰ সময়ত অভিযুক্ত ৰাজকুমাৰ যাদৱক কয় যে যেতিয়া ছোৱালীজনী তেওঁৰ লগত থাকিবলৈ সাজু নাছিল, তেতিয়া তেওঁৰ মাতৃৰ ভাতৃৰ সৈতে তেওঁ আশ্ৰাফপুৰ গাঁৱত অৱস্থিত চুপাৰিৰ পথাৰত ছোৱালীজনীক ডিঙি চেপি হত্যা কৰিছিল। ইয়াৰ পিছত মৃতদেহটো বাংকেৰ পৰা কেইবাটাও টুকুৰা কাটি কুঁৱাত আৰু মূৰটো পুখুৰীত পেলাই দিয়া হয়।

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব । প্ৰয়োজনীয় ক্ষেত্ৰসমূহত *এৰে চিন দিয়া হৈছে

3 − 3 =

Back to top button