ভাৰতৰাজনৈতিক

উত্তৰাখণ্ডৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে পুষ্কৰ সিং ধামীৰ আজি শপত গ্ৰহণ, উপস্থিত থাকিব প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী

দ্বিতীয়বাৰৰ বাবে মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে শপত গ্ৰহণ কৰিব ধামীয়ে, ইয়াৰ উপৰিও তেওঁৰ সৈতে কেবিনেটৰ আন মন্ত্ৰীসকলেও অনুষ্ঠানটোত শপত গ্ৰহণ কৰিব, শপত গ্ৰহণ অনুস্থান ডেৰাডুনৰ পেৰেড গ্ৰাউণ্ডত ২ বাজি ৩০ মিনিটৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব

উত্তৰাখণ্ডৰ একাদশ মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে আজি শপত গ্ৰহণ ল’ব পুষ্কৰ সিং ধামী, এই অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকিব প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী।

দ্বিতীয়বাৰৰ বাবে মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে শপত গ্ৰহণ কৰিব ধামীয়ে, ইয়াৰ উপৰিও তেওঁৰ সৈতে কেবিনেটৰ আন মন্ত্ৰীসকলেও অনুষ্ঠানটোত শপত গ্ৰহণ কৰিব, শপত গ্ৰহণ অনুস্থান ডেৰাডুনৰ পেৰেড গ্ৰাউণ্ডত ২ বাজি ৩০ মিনিটৰ পৰা আৰম্ভ হ’ব।

উত্তৰ প্ৰদেশৰ মুখ্যমন্ত্ৰী যোগী আদিত্যনাথ আৰু মধ্য প্ৰদেশ আৰু হাৰিয়ানাৰ তেওঁৰ সমকক্ষসকলৰ সৈতে গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহ, প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰী ৰাজনাথ সিং আৰু বিজেপি সভাপতি জে পি নাড্ডাশপতীয়া অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকিব বুলি আশা কৰা হৈছে।

খবৰ অনুসৰি, কেইবাজনো প্ৰখ্যাত সমাজকৰ্মী, লেখক আৰু মন্দিৰ আৰু মঠৰ ঋষিকো অনুষ্ঠানটোত আমন্ত্ৰণ জনোৱা হৈছে।

দলটোৰ মতে, “৪০-৫০ হাজাৰ” লোক অনুষ্ঠানটোত উপস্থিত থাকিব বুলি আশা প্ৰকাশ কৰা হৈছে।

উত্তৰাখণ্ডৰ বিজেপিৰ প্ৰচাৰ ভাৰপ্ৰাপ্ত বিষয়া মনবীৰ চৌহানে কয়, ” শপত গ্ৰহণ অনুষ্ঠান স্থানত অহাৰ আগতে কৰ্মী শক্তি কেন্দ্ৰসমূহত এটা সৰু পূজাৰ আয়োজন কৰিছে।”

সোমবাৰে ডেৰাডুনৰ দলীয় কাৰ্যালয়ত নৱনিৰ্বাচিত বিজেপি বিধায়কসকলে তেওঁলোকৰ নেতা বাছনি কৰিবলৈ মিলিত হোৱাৰ পিছত, ধামীক পৰৱৰ্তী মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে মনোনীত কৰে।

বৈঠকত ৰাজ্যিক আইনসভাৰ দলৰ নেতা বাছনিৰ বাবে বিজেপিৰ পৰ্যবেক্ষক ৰাজনাথ সিং আৰু সহ-পৰ্যবেক্ষক মন্ত্ৰী মীনাক্ষী লেখিয়ে অংশগ্ৰহণ কৰে।

শেহতীয়া বিধানসভা নিৰ্বাচনত বিজেপিয়ে ৭০খন আসনৰ ভিতৰত ৪৭খন আসন লাভ কৰিছিল, আনহাতে কংগ্ৰেছে ১৯খন আসন লাভ কৰিছিল। বিএছপি আৰু নিৰ্দলীয় দুয়োটাই দুখন আসন লাভ কৰিছিল।

উত্তৰাখণ্ডত, বিজেপি নিয়মীয়া নিৰ্বাচনৰ আৰ্হিক অস্বীকাৰ কৰি পুনৰ ক্ষমতালৈ অহা প্ৰথম ৰাজত্বকৰা দল হিচাপে পৰিগণিত হয়। অৱশ্যে, খাটিমা আসনৰ নিৰ্বাচনত ধামীক কংগ্ৰেছ প্ৰাৰ্থী ভুৱন চন্দ্ৰ কাপৰিয়ে পৰাজিত কৰে।

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব ।

9 − four =

Back to top button