পৰ্যটনমেঘালয়

এতিয়াৰে পৰা মেঘালয়ত প্ৰৱেশ কৰিলে মানি চলিব লাগিব এইসমূহ নতুন নিৰ্দেশনা!

পৰ্যটকসকলে চৰকাৰী ৱেবছাইটত পঞ্জীয়ন কৰিব লাগিব আৰু আৰোগ্য সেতু এপ আৰু আচৰণ পৰিৱৰ্তন ব্যৱস্থাপনা এপ ডাউনলোড কৰিব লাগিব।

মেঘালয় চৰকাৰে ৰাজ্যখনত প্ৰৱেশ কৰা লোকসকলৰ বাবে নতুন নিৰ্দেশনা জাৰি কৰিছে।

পৰ্যটকসকলে চৰকাৰী ৱেবছাইটত পঞ্জীয়ন কৰিব লাগিব আৰু আৰোগ্য সেতু এপ আৰু আচৰণ পৰিৱৰ্তন ব্যৱস্থাপনা এপ ডাউনলোড কৰিব লাগিব।

চৰকাৰে প্ৰকাশ কৰা বিবৃতিটোত লিখিছে, “মেঘালয়ত প্ৰৱেশ কৰা সকলো ব্যক্তিয়ে ভ্ৰমণকৰাৰ আগতে নিজকে পঞ্জীয়ন কৰাটো প্ৰয়োজনীয়। তেওঁলোকে http://meghalayaonline.gov.in/covid/testing.htm পঞ্জীয়ন কৰিব লাগিব আৰু গুগল প্লে ষ্টোৰ বা এপ ষ্টোৰৰ পৰা আৰোগ্য সেতু এপ, আৰু আচৰণপৰিৱৰ্তন ব্যৱস্থাপনা এপ মেঘালয় ডাউনলোড কৰিব লাগিব। কিন্তু, পৰ্যটকসকলে ‘পৰ্যটকৰ বাবে ই-আমন্ত্ৰণ’ সৃষ্টি কৰিবলৈ https://meghalaya.gov.in/ মেঘালয় পৰ্টেলত পঞ্জীয়ন কৰা উচিত।

লগতে, চৰকাৰে আন্তৰ্জাতিক আগমনৰ বাবে স্ব-ঘোষণা প্ৰপত্ৰ (এছডিএফ) পূৰণ কৰাটো বাধ্যতামূলক কৰিছে। তেওঁলোকে ঋণাত্মক আৰটি-পিচিআৰ পৰীক্ষা প্ৰতিবেদন আপলোড কৰিব লাগিব।

পৰৱৰ্তী জাননী হৈছে যে ভ্ৰমণকাৰীসকলে আগমনৰ পিছত সাত দিনৰ বাবে হম কোৱাৰেন্টিন হব লাগিব। চৰকাৰী বিষয়াসকলে সাত দিনৰ পিছত পুনৰ পৰীক্ষা কৰিব।

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব ।

seven + seven =

Back to top button