SocialSocial Networkঅৰ্থনৈতিকজীৱনশৈলী

বিমানবন্দৰত হাৰ্ডিক পাণ্ডিয়াৰ ৫ কোটি টকাৰ ঘড়ী জব্দ শুল্ক বিষয়াৰ, ক্ৰিকেটাৰ গৰাকীৰ স্পষ্টীকৰণ জাৰি

বুধবাৰৰ পৰা আৰম্ভ হ'বলগীয়া তিনিখন খেলৰ টি-২০ শৃংখলাত নিউজজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে খেলি হাৰ্ডিক পাণ্ডিয়াক ভাৰতৰ দলৰ পৰা বাদ দিয়া হৈছে

ভাৰতীয় ক্ৰিকেটাৰ হাৰ্দিক পাণ্ডিয়াই মুম্বাই শুল্ক বিভাগে ৫ কোটি টকাৰ দুটা হাতঘড়ী জব্দ কৰাৰ অভিযোগৰ বিষয়ে সকলো অভিযোগ স্পষ্ট কৰি মঙলবাৰে পুৱা তেওঁৰ টুইটাৰ হেণ্ডেলত এটা বিবৃতি পোষ্ট কৰে।

২৮ বছৰীয়া অলৰাউণ্ডাৰে টুইট কৰি কয়, “১৫ নৱেম্বৰৰ সোমবাৰে ৰাতিপুৱা ডুবাইৰ পৰা আহি মোৰ লাগেজ উঠোৱাৰ পিছত মই স্বেচ্ছাই মুম্বাই কাষ্টমছ কাউণ্টাৰলৈ গৈ মোৰ দ্বাৰা ক্ৰয় কৰা সামগ্ৰীবোৰ ঘোষণা কৰি প্ৰয়োজনীয় শুল্ক পৰিশোধ কৰিছিলো। মুম্বাই বিমানবন্দৰত কাষ্টমছলৈ মোৰ ঘোষণাসন্দৰ্ভত ছ’চিয়েল মিডিয়াত ভুল ধাৰণা বিয়পি পৰিছে, আৰু কি ঘটিছিল সেই বিষয়ে মই স্পষ্ট কৰিব বিচাৰো।”

পাণ্ডিয়াই লগতে কয় যে যদিও শুল্ক বিভাগে সামগ্ৰীবোৰক সঠিকভাৱে মূল্য দি আছে, ঘড়ীৰ মূল্য আছিল ১.৫ কোটি টকা, ৫ কোটি নহয়, আগতে জনোৱা অনুসৰি।

“মই আইনীভাৱে ডুবাইৰ পৰা ক্ৰয় কৰা সকলো সামগ্ৰী স্বেচ্ছাই ঘোষণা কৰিছিলো আৰু যিকোনো শুল্ক পৰিশোধ কৰিবলৈ সাজু আছিলোঁ। দৰাচলতে, শুল্ক বিভাগে দাখিল কৰা সকলো ক্ৰয় নথিপত্ৰ বিচাৰিছিল; অৱশ্যে, কাষ্টমবোৰে কৰ্তব্যৰ বাবে সঠিক মূল্যাঙ্কন কৰি আছে যিটো মই ইতিমধ্যে পৰিশোধ কৰাত সীমাবদ্ধ কৰি আছোঁ।” পাণ্ডিয়াই কৈছিল।

তদুপৰি, পাণ্ডিয়াই তেওঁৰ বক্তব্য ৰক্ষা কৰি কয় যে তেওঁ দেশৰ আইন পালনকাৰী নাগৰিক। তেওঁ সকলো চৰকাৰী সংস্থাক সন্মান কৰে আৰু তেওঁ আইনী সীমা অতিক্ৰম কৰাৰ বিষয়ে ওপঙি থকা উৰাবাতৰিবোৰ সঁচা নাছিল।

বাতৰি অনুসৰি, পাণ্ডিয়াই ইয়াৰ টি-২০ বিশ্বকাপ শৃংখলা সামৰি ডুবাইৰ পৰা উভতি অহাৰ সময়ত, মুম্বাই কাষ্টম ডিপাৰ্টমেণ্টে দেওবাৰে নিশা উক্ত সামগ্ৰীৰ বাবে বিল নথকাৰ অভিযোগত ক্ৰিকেটাৰজনৰ দুটা ঘড়ী জব্দ কৰে।

অলৰাউণ্ডাৰজনৰ বিশ্বব্যাপী আটাইতকৈ ব্যয়বহুল ঘড়ীৰ সংগ্ৰহ আছে বুলি জনা গৈছে, যাৰ ভিতৰত আছে পেটেক ফিলিপ নাটিলাছ প্লেটিনাম ৫৭১১, যাৰ মূল্য প্ৰায় ₹৫ কোটি।

বুধবাৰৰ পৰা আৰম্ভ হ’বলগীয়া তিনিখন খেলৰ টি-২০ শৃংখলাত নিউজজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে খেলি হাৰ্ডিক পাণ্ডিয়াক ভাৰতৰ দলৰ পৰা বাদ দিয়া হৈছে। আগন্তুক শৃংখলাৰ বাবে ভেঙ্কটেশ আয়াৰে পাণ্ডিয়াৰ স্থান ল’ব।

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব ।

fourteen − two =

Back to top button