উৎসৱজীৱনশৈলীবাস্তু শাস্ত্ৰ

দেৱালীৰ পৱিত্ৰ ক্ষণত মা লক্ষ্মীৰ আৰ্শীবাদ পাবলৈ কৰক এইকেইটা কাম। ঘৰলৈও আনক এইকেইবিধ সামগ্ৰী!

বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে, দেৱালীৰ দিনা এই উদ্ভিদসমূহ ৰোপণ কৰিলে মা লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব পাৰি

দেৱালী উপলক্ষে, মা লক্ষ্মীৰ উপাসনা কৰাৰ লগতে, এনে ধৰণৰ ব্যৱস্থাও লোৱা হয় যি মা লক্ষ্মীক অতি সুখী কৰে। এনে পৰিস্থিতিত, বাস্তু শাস্ত্ৰত কিছুমান উদ্ভিদ কোৱা হৈছে, যি ঘৰলৈ আনি মা লক্ষ্মীৰ কৃপা লাভ কৰিব পাৰি। বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে, দেৱালীৰ দিনা এই উদ্ভিদসমূহ ৰোপণ কৰিলে মা লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব পাৰি। দেৱালীত কোনবোৰ উদ্ভিদ ৰোপণ কৰিবলৈ শুভ হ’ব জানো আহক।

 

 

১. ৰবৰ উদ্ভিদ: বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে, দেৱালীত ৰবৰ গছ ৰোপণ কৰিলে ধনাত্মক শক্তিৰ প্ৰবাহ বৃদ্ধি হয়। ই ধন লাভৰ লগতে স্বাস্থ্যৰ ওপৰত ইতিবাচক প্ৰভাৱ পেলায়।
২.ফৰচুন উদ্ভিদ: এই উদ্ভিদবিধক মাকৈ উদ্ভিদ বুলিও কোৱা হয়। লগতে ইয়াক সৌভাগ্যৰ প্ৰতীক বুলিও গণ্য কৰা হয়। বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে, ঘৰত মাকৈ গছ ৰোপণ কৰিলে সুখ আৰু সমৃদ্ধিৰ বৃদ্ধি হয়। প্ৰতিটো কামতে সফলতা অৰ্জন কৰে।
৩. জেড উদ্ভিদ: বাস্তু শাস্ত্ৰ মতে, জেড উদ্ভিদে সুখ, সম্পদ আৰু সমৃদ্ধি প্ৰদান কৰে। ইয়াক সহজে ঘৰ বা কাৰ্যালয়ত স্থাপন কৰিব পাৰি। জনবিশ্বাস অনুসৰি ব্যৱসায় বৃদ্ধি কৰিবলৈ, ইয়াক পূব দিশত ৰাখিব লাগে।
৪. মানি প্লেন্ট: মানি প্লেন্টক সম্পদ-সমৃদ্ধিৰ প্ৰতীক বুলি গণ্য কৰা হয়। সেয়েহে, দেৱালী উপলক্ষে,ঘৰত ৰোপন কৰিব পাৰে এই উদ্ভিদ। যিয়ে ঘৰৰ পৰিৱেশ ইতিবাচক কৰি তোলে।
৫. তুলসী: কাতি মাহত তুলসী গছ ৰোপণ কৰাটো শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। সেয়েহে দেৱালীৰ দিনা ঘৰত তুলসী গছ ৰোপণ কৰক। ই ঘৰত সুখ আৰু সমৃদ্ধি বজাই ৰাখিব। তুলসীক লক্ষ্মীৰ ৰূপ বুলি গণ্য কৰা হয়।
৬. অপৰাজিতা: দেৱালীৰ দিনা ঘৰত অপৰাজিতা ৰোপণ কৰক। বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে, এই উদ্ভিদে লক্ষ্মীক আকৰ্ষিত কৰে।
৭. হৰ্চিংগাৰ উদ্ভিদ: ই এক প্ৰকাৰৰ মিঠা গোন্ধযুক্ত ফুল। দেৱালী উপলক্ষে হৰ্চিংগাৰ উদ্ভিদ ৰোপণ কৰাটোও শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। ই ভগৱান শিৱৰ সৈতে মা লক্ষ্মীৰ সৈতেও সম্পৰ্কিত। ঘৰত এই উদ্ভিদ ৰাখিলে পইচাৰ অভাৱ নহয়।

Related Articles

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনাটো প্ৰকাশ কৰা নহ’ব। প্ৰয়োজনীয় ক্ষেত্ৰকেইটাত * চিন দিয়া হৈছে

20 − 9 =

Back to top button