অভিনয়বোলছবিভাৰতমনোৰঞ্জনমুম্বাই

‘ব্ৰহ্মাস্ত্ৰই’ ধ্বংস কৰিব বলীউড’, সুশান্ত সিং ৰাজপুতৰ ভগ্নী মিতু সিঙৰ বিস্ফোৰক মন্তব্য

কৰণ জোহৰৰ শেহতীয়া ছবি ব্ৰহ্মাস্ত্ৰৰ সফলতাক উপহাস সুশান্ত সিং ৰাজপুতৰ ভগ্নী মিতু সিঙৰ

কৰণ জোহৰৰ শেহতীয়া ছবি ব্ৰহ্মাস্ত্ৰক লৈ বিতৰ্ক! সুশান্ত সিং ৰাজপুতৰ ভগ্নী মিতু সিঙৰ বিস্ফোৰক মন্তব্য ‘ব্ৰহ্মাস্ত্ৰই যথেষ্ট বলীউড ধ্বংস কৰিবলৈ’।

স্বৰ্গীয় অভিনেতা সুশান্ত সিং ৰাজপুতৰ ভগ্নী মিতু সিঙে কৰণ জোহৰৰ শেহতীয়া ছবি ব্ৰহ্মাস্ত্ৰৰ সফলতাক উপহাস কৰিছে। মিটুৱে তাইৰ ইনষ্টাগ্ৰাম একাউণ্টত সুশান্তৰ এখন ফটো পোষ্ট কৰি লিখিছিল যে হিন্দী চলচ্চিত্ৰ উদ্যোগে কেতিয়াও নম্ৰতা প্ৰদৰ্শন কৰা নাই। সুশান্তে ২০২০ চনত তেওঁৰ মুম্বাইস্থিত বাসগৃহত আত্মহত্যা কৰিছিল।

 

সুশান্তৰ মৃত্যু চলচ্চিত্ৰ উদ্যোগৰ বাবে এক আচৰিত ঘটনা আছিল লগতে অভিনেতাজনৰ মৃত্যুৰ ঘটনাৰ বিষয়ে বিতৰ্ক আৰম্ভ কৰিছিল। বলিউদত সুশান্তৰ কোনো পূৰ্বপুৰুষ নাছিল যাৰ বাবে উদ্যোগটোৰ সৈতে তেওঁৰ সম্পৰ্ক নতুন আছিল। প্ৰযোজক কৰণ জোহৰে সুশান্তৰ অনুৰাগীসকলৰ পৰা সমালোচনা লাভ কৰিছিল যেতিয়া অভিনেতা সুশান্তক অৱগত নকৰাকৈ তেওঁৰ ছবি ড্ৰাইভ মুকলি কৰিছিল। অভিনেতাজনৰ মৃত্যুৱে বলীউডত প্ৰৱেশ কৰাটো কেনেকৈ বাহিৰৰ লোকসকলৰ বাবে কঠিন আছিল আৰু চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাতাসকলে তাৰকা-শিশুসকলৰ প্ৰতি পক্ষপাতিত্ব কৰে তাক উদঙাই দিছিল।

 

প্ৰথম দিনাই বিশ্বজুৰি ৭৫ কোটি টকা সংগ্ৰহ কৰা ব্ৰহ্মাস্ত্ৰৰ সফলতাৰ লগে লগে ছবিখনৰ কলা-কুশলীসকল উৎফুল্লিত হৈ উঠিছে।

সুশান্তৰ ভগ্নী মিতু সিঙে তেওঁৰ ইনষ্টাগ্ৰামত লিখিছিল, “সুশান্তৰ ব্ৰহ্মাস্ত্ৰই বলীউড ধ্বংস কৰিবলৈ যথেষ্ট। বলীউডে সদায় ৰাইজক নিৰ্দেশ দিব বিচাৰিছিল, কেতিয়াও পাৰস্পৰিক সন্মান আৰু নম্ৰতা প্ৰদৰ্শন কৰা নাছিল।

তাই আৰু লিখিছিল, “আমি কেনেকৈ এনে লোকসকলক আমাৰ দেশক প্ৰতিনিধিত্ব কৰিবলৈ দিব পাৰোঁ যি নৈতিক মূল্যবোধত ইমান সমৃদ্ধ? তেওঁলোকৰ ৰাইজৰ মৰম জিকাৰ প্ৰয়াস বিফল হৈছে। গুণগত মানদণ্ড আৰু নৈতিক মূল্যবোধ হৈছে একমাত্ৰ বস্তু যি প্ৰশংসা আৰু সন্মান লাভ কৰিব।”

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব ।

two + four =

Back to top button