ৰাজনৈতিক
Trending

‘অসম, ত্ৰিপুৰা, উত্তৰ প্ৰদেশ আৰু গোৱাত খেলা হবে’- মমতা বেনাৰ্জীৰ গৰ্জন

মমতা বেনাৰ্জীয়ে ৰাজ্যৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে নিজৰ স্থিতি বজাই ৰাখিবলৈ ভাবানীপুৰৰ পশ্চিম বংগ বিধানসভাৰ পুনৰ নিৰ্বাচনৰ বাবে প্ৰতিদ্বন্দিতা

তৃণমূল কংগ্ৰেছৰ নেত্ৰী মমতা বেনাৰ্জীয়ে বুধবাৰে ভবানীপুৰ উপনিৰ্বাচনৰ বাবে প্ৰচাৰ চলাই থকাৰ সময়ত ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ত বিজেপিৰ সৈতে মুখামুখি হ’বলৈ আৰু আন ৰাজ্যত নিৰ্বাচনত প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰিবলৈ তেওঁৰ দলৰ তৎপৰতাৰ সংকেত দিয়ে।

“প্ৰয়োজন হ’লে আমি অসম, ত্ৰিপুৰা, গোৱা আৰু উত্তৰ প্ৰদেশত ‘খেলা’ দেখুৱাম। আমি দেশৰ বিজেপিক ক্ষমতাৰ পৰা উৎখাত কৰিবলৈ সকলো সম্ভৱ চেষ্টা কৰিম”, মমতাই কয়।

মমতা বেনাৰ্জীয়ে ৰাজ্যৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে নিজৰ স্থিতি বজাই ৰাখিবলৈ ভাবানীপুৰৰ পশ্চিম বংগ বিধানসভাৰ পুনৰ নিৰ্বাচনৰ বাবে প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰিছে।

মমতা বেনাৰ্জীয়ে চেতলাত প্ৰচাৰ চলাই থকা সময়ত বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ পৰা তেওঁৰ বাহিৰৰ বক্তব্য পুনৰ উল্লেখ কৰি কয় যে বিজেপিয়ে ভবানীপুৰৰ বাহিৰৰ পৰা মানুহ আনিছে।

মমতা বেনাৰ্জীয়ে দাবী কৰিছিল যে তেওঁ মাৰ্চত নন্দীগ্ৰামৰ ঘটনাৰ পৰা বাচি থকাৰ বাবে সৌভাগ্যৱান, য’ত তেওঁ আঘাতপ্ৰাপ্ত হৈছিল।

মমতা বেনাৰ্জীয়ে কয় যে তেওঁ ভবানীপুৰৰ পৰা ছয়বাৰ লোকসভালৈ নিৰ্বাচিত হৈছিল, আৰু তেওঁ দুটা বিধায়কৰ কাৰ্যকালও জিকিছিল।

মমতা বেনাৰ্জীয়ে বাৰে বাৰে দাবী কৰিছে যে তেওঁৰ দলসমূহক উত্তৰ প্ৰদেশৰ হাতৰা আৰু অসমত প্ৰৱেশ কৰাত বাধা দিয়া হৈছিল।

ৰাষ্ট্ৰীয় নাগৰিক পঞ্জী (এন আৰ চি) তালিকা প্ৰকাশৰ প্ৰতিক্ৰিয়াস্বৰূপে তেওঁ ২০২০ চনত এগৰাকী ১৯ বছৰীয়া দলিত মহিলাৰ দলবদ্ধ ধৰ্ষণৰ প্ৰতিক্ৰিয়াস্বৰূপে হাতৰাছলৈ সাংসদৰ দুটা দল আৰু ২০১৯ চনত এটা দল অসমলৈ প্ৰেৰণ কৰিছিল। আনহাতে, তাইৰ দলবোৰক দুয়োবাৰৰ বাবে বাধা দিয়া হৈছিল।

“তেওঁলোকক অসমৰ বিমানবন্দৰত ৰখাই দিয়া হৈছিল। ত্ৰিপুৰাত তেওঁলোকে কি কৰিছে চাওক। তেওঁলোকে ৪ নৱেম্বৰলৈকে ১৪৪ ধাৰা স্থাপন কৰিছে, সেয়েহে যেতিয়া অভিষেক বেনাৰ্জীয়ে বিদায় লোৱাৰ বিৰোধিতা কৰিছিল,” মমতা বেনাৰ্জীয়ে কয়।

সমগ্ৰ ভাৰতত নিৰ্বাচনত প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰাৰ ক্ষেত্ৰত মমতা বেনাৰ্জীৰ মন্তব্য এনে এটা সময়ত আহিছে যেতিয়া মণিপুৰ আৰু গোৱাৰ প্ৰাক্তন কংগ্ৰেছ নেতাসকলে টিএমচি নেতাসকলৰ সৈতে সাক্ষাৎ কৰিছে বুলি উৰাবাতৰি ওলাইছে।

অসমৰ এগৰাকী প্ৰাক্তন কংগ্ৰেছ সাংসদ সুস্মিতা দেৱে শেহতীয়াকৈ টিএমচিত যোগদান কৰিছে আৰু ৰাজ্যসভাত পশ্চিম বংগক প্ৰতিনিধিত্ব কৰিব।

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব । প্ৰয়োজনীয় ক্ষেত্ৰসমূহত *এৰে চিন দিয়া হৈছে

four × three =

Back to top button