দুৰ্ঘটনাভাৰত

আজি আবেলি ৪ বজাত অনুষ্ঠিত হ’ব জেনেৰেল বিপিন ৰাৱটৰ অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়া

সামৰিক হেলিকপ্টাৰ দুৰ্ঘটনাত তেওঁৰ পত্নী আৰু সশস্ত্ৰ বাহিনীৰ আন ১১ জন কৰ্মীৰ সৈতে নিহত হোৱা অসামান্য সামৰিক কমাণ্ডাৰজনক ৰাষ্ট্ৰই শেষ শ্ৰদ্ধাঞ্জলি জ্ঞাপন কৰিব।

তামিলনাডুৰ কুনুৰত সংঘটিত শোকাৱহ হেলিকপ্টাৰ দুৰ্ঘটনাত প্ৰাণ হেৰুওৱা ভাৰতৰ প্ৰথম জন প্ৰতিৰক্ষা কৰ্মচাৰী (চিডিএছ) জেনেৰেল বিপিন ৰাৱটৰ অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়া আজি আবেলি ৪ বজাত অনুষ্ঠিত হ’ব।

হেলিকপ্টাৰ দুৰ্ঘটনাত তেওঁৰ পত্নী আৰু সশস্ত্ৰ বাহিনীৰ আন ১১ জন কৰ্মীৰ সৈতে নিহত হোৱা চিডিএছজনক ৰাষ্ট্ৰই শেষ শ্ৰদ্ধাঞ্জলি জ্ঞাপন কৰিব।

দুপৰীয়া ১২:৩০ বজাৰ পৰা ১:৩০ বজাৰ ভিতৰত সামৰিক কৰ্মীসকলে সাহসী সেনাপতি আৰু তেওঁৰ পত্নীক শ্ৰদ্ধাঞ্জলি জনোৱাৰ বাবে ৰখা হ’ব। জেনেৰেল ৰাৱটৰ বাসগৃহৰ পৰা ব্ৰাৰ স্কোৱেৰ শ্মশানলৈ অন্তিম যাত্ৰা দুপৰীয়া প্ৰায় ২ বজাত আৰম্ভ হ’ব।

আনহাতে, ভাৰতীয় বায়ু সেনাই বুধবাৰে আবেলি হেলিকপ্টাৰ দুৰ্ঘটনাত ১৩ জন লোকৰ মৃত্যু হোৱা বুলি নিশ্চিত কৰিছে, এতিয়ালৈকে মাত্ৰ তিনিটা মৃতদেহ চিনাক্ত কৰা হৈছে-সেই মৃতদেহকেইটা হৈছে জেনেৰেল ৰাৱট, তেওঁৰ পত্নী মধুলিকা ৰাৱট আৰু ব্ৰিগেডিয়াৰ লিডাৰৰ। সেনা বিষয়াসকলে কৈছে যে চিনাক্ত কৰা মৃতদেহ অন্তিম সংস্কাৰৰ বাবে পৰিয়াললৈ মুকলি কৰা হ’ব।

ইফালে, আন মৃতদেহবোৰ চিনাক্ত নোহোৱালৈকে সেনা ঘাটি চিকিৎসালয়ৰ শৱগৃহত ৰখা হৈছে।

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব ।

20 + fourteen =

Back to top button