বলিউডভাৰতসংগীত

৮০ আৰু ৯০ৰ দশকত ভাৰতত ডিস্কো সংগীত জনপ্ৰিয় কৰা সংগীত পৰিচালক তথা গায়ক বাপ্পী লাহিড়ীৰ দেহাৱসান…

মৃত্যুৰ সময়ত তেওঁৰ বয়স আছিল ৬৯ বছৰ

৮০ আৰু ৯০ ৰ দশকত ভাৰতত ডিস্কো সংগীত জনপ্ৰিয় কৰা সংগীত পৰিচালক তথা গায়ক বাপ্পী লাহিড়ীৰ আজি মুম্বাইৰ ক্ৰিটিকেয়াৰ চিকিৎসালয়ত মৃত্যু হয়। মৃত্যুৰ সময়ত তেওঁৰ বয়স আছিল ৬৯ বছৰ।

লাহিড়ীক অসুস্থতাৰ বাবে এমাহৰ বাবে চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছিল আৰু সোমবাৰে তেওঁক ৰিলিজ কৰি দিয়া হৈছিল। কিন্তু মঙলবাৰে তেওঁৰ স্বাস্থ্যৰ পুনৰ অৱনতি ঘটে আৰু তেওঁক চিকিৎসালয়লৈ অনা হয়। একাধিক স্বাস্থ্যজনিত সমস্যা ভুগি আছিল বাপ্পী।

মঙলবাৰে মাজনিশা অ’এছএ (অবস্ট্রাক্টিভ স্লিপ এপনিয়া)ৰ ফলত তেওঁৰ মৃত্যু হয়।

গায়কজনক অন্তিম বাৰৰ বাবে টিভিৰ পৰ্ডাত দেখা গৈছিল চলমান খানৰ সৈতে। ৰিয়েলিটি শ্ব’ বিগ বছ 15-ত তেওঁ নাতি স্বস্তিকৰ নতুন গান ‘বাচ্চা পাৰ্টি’ৰ প্ৰচাৰৰ বাবে আছিল।

উল্লেখ্য যে, যোৱা বছৰ এপ্ৰিলত, গায়কজন কোভিডত আক্ৰান্ত হৈছিল। যাৰ বাবে তেওঁক মুম্বাইৰ ব্ৰিচ কেণ্ডি চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছিল। অবশ্যে কেইদিনমানৰ পিছত তেওঁ সুস্থ হৈ উঠিল।

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব ।

twenty + 9 =

Back to top button