জম্মু-কাশ্মীৰ

বছৰৰ পহিলা দিনটোত এটা দুঃখবৰ, বৈষ্ণুদেৱী মন্দিৰত আশীষ ল’বলৈ যাওঁতেই মৃত্যু ১২জন ভক্তৰ

বছৰৰ প্ৰথম দিনটোত নেদেখাজনৰ আশীষ বিচাৰি মঠ-মন্দিৰত ভিৰ কৰিছে ভক্তগণে। কিন্তু ভগৱানৰ আশীষ লোৱাৰ সময়তেই এক অঘটন।

আৰম্ভ ২০২২ বৰ্ষ। আজি ইংৰাজী নৱবৰ্ষৰ প্ৰথমটো দিন। বছৰৰ প্ৰথম দিনটোত নেদেখাজনৰ আশীষ বিচাৰি মঠ-মন্দিৰত ভিৰ কৰিছে ভক্তগণে। কিন্তু ভগৱানৰ আশীষ লোৱাৰ সময়তেই এক অঘটন। জম্মু-কাশ্মীৰৰ বৈষ্ণুদেৱী মন্দিৰলৈ যোৱাৰ পথতেই মৃত্যুক সাবটিলে ১২ জন ভক্তই।বছৰৰ পহিলা দিনটোত এটা দুঃখবৰ, বৈষ্ণুদেৱী মন্দিৰত আশীষ ল'বলৈ যাওঁতেই মৃত্যু ১২জন ভক্তৰশনিবাৰে পুৱা বৈষ্ণুদেৱী মন্দিৰত অগণন ভক্তৰ হেঁচা-থেলাত ১২ জন লোকৰ মৃত্যু হোৱাৰ লগতে আন বহু লোক গুৰুতৰভাৱে আহত হয়। মৃত্যু হোৱা লোককেইজন দিল্লী, হাৰিয়ানা, পঞ্জাৱ, জম্মু-কাশ্মীৰৰ বুলি জানিব পৰা গৈছে।

আনহাতে, হাস্পতালত এতিয়াও মৃত্যুৰ সৈতে যুঁজি আছে আন বহুকেইজন ভক্তই। ত্ৰিকুটা পাহাৰৰ কাত্ৰা মন্দিৰৰ বাহিৰত ভক্তৰ মাজত হেঁচা-থেলাৰ ফলত সংঘটিত এই ঘটনা। কেইজনমান ভক্তৰ মাজত হোৱা বিবাদৰ পৰিণতিত আতংকৰ সৃষ্টি হয় সকলোৰে মাজত। যাৰবাবে হেঁচা-থেলাত ১২ জন লোকে মৃত্যুক সাৱটি লোৱাৰ বিপৰীতে ১৪ জন লোক আহত হয়।

এই ঘটনাৰ পিছতেই গভীৰ শোক প্ৰকাশ কৰিছে দেশৰ প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে।

https://twitter.com/narendramodi/status/1477090989151973376

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব । প্ৰয়োজনীয় ক্ষেত্ৰসমূহত *এৰে চিন দিয়া হৈছে

fifteen + 12 =

Back to top button