আঞ্চলিকপৰ্যটনপ্ৰযুক্তিভ্ৰমণ

শ্বিলং-ডিব্ৰুগড়ৰ মাজত প্ৰথমখন পোনপটীয়া বিমান উদ্বোধন

কেন্দ্ৰীয় অসামৰিক বিমান পৰিবহন মন্ত্ৰী জ্যোতিৰাদিটি এম সিন্ধিয়াই মঙলবাৰে উদান আঁচনিৰ অধীনত শ্বিলং-ডিব্ৰুগড় পথত প্ৰথমখন পোনপটীয়া বিমানৰ শুভাৰম্ভ কৰে

কেন্দ্ৰীয় অসামৰিক বিমান পৰিবহন মন্ত্ৰী জ্যোতিৰাদিটি এম সিন্ধিয়াই মঙলবাৰে উদান আঁচনিৰ অধীনত শ্বিলং-ডিব্ৰুগড় পথত প্ৰথমখন পোনপটীয়া বিমানৰ শুভাৰম্ভ কৰে।

ইঙ্গিগো এয়াৰলাইনক উড়ান-৪ নিবিদা প্ৰক্ৰিয়াৰ সময়ত শ্বিলং-ডিব্ৰুগড় পথ প্ৰদান কৰা হৈছিল। এয়াৰলাইনটোৱে ইয়াৰ ৭৮আসনৰ এটিআৰ ৭২ বিমান মোতায়েন কৰিব।

তদুপৰি, সাধাৰণ লোকসকলৰ বাবে ভাড়া সুলভ আৰু উপলব্ধ কৰি ৰখাৰ বাবে উদান আঁচনিৰ অধীনত এয়াৰলাইনসমূহক ভাইবিলিটি গেপ ফাণ্ডিং (ভিজিএফ) প্ৰদান কৰা হৈছে।

মেঘালয়ৰ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে টুইটাৰযোগে উন্নয়নৰ কথা ঘোষণা কৰিছিল। তেওঁ লিখিছিল, “শ্বিলং-ডিব্ৰুগড় বিমানখন প্ৰায় মুকলি কৰাৰ বাবে মাননীয় কেন্দ্ৰীয় @MoCA_GoI মন্ত্ৰী শ্বা. @JM_Scindia জীৰ ওচৰত কৃতজ্ঞ। এইটো এনইক ওচৰলৈ সংযোগ কৰাৰ দিশত আন এক পদক্ষেপ, মাননীয় প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী @narendramodi জীৰ কেন্দ্ৰত এক দৃষ্টিভংগী”।

সৌন্দৰ্য আৰু শিক্ষা কেন্দ্ৰ হোৱাৰ উপৰিও, শ্বিলঙে মেঘালয়ৰ প্ৰৱেশদ্বাৰ হিচাপেও কাম কৰে, যি হৈছে প্ৰচুৰ বৰষুণ, গুহা, ওখ জলপ্ৰপাত আৰু ইয়াৰ সমৃদ্ধ ঐতিহ্য আৰু সংস্কৃতিৰ বাবে বিখ্যাত ৰাজ্য।

কোনো প্ৰত্যক্ষ পৰিবহন পদ্ধতি উপলব্ধ নোহোৱাৰ বাবে, শ্বিলং আৰু ডিব্ৰুগড়ৰ মাজত যাত্ৰা কৰিবলৈ মানুহে পথ আৰু ৰেলৰ দ্বাৰা দীঘলীয়া 12 ঘণ্টাৰ যাত্ৰা অতিক্ৰম কৰিবলৈ বাধ্য হৈছিল।

চলিত বৰ্ষৰ ছেপ্টেম্বৰত শ্বিলং বিমানবন্দৰত ৫,০০০ যাত্ৰী দেখা গৈছিল। ইয়াৰ পূৰ্বে ১৮ অক্টোবৰত অসামৰিক বিমান পৰিবহন মন্ত্ৰীয়ে গুৱাহাটী, আইজল আৰু শ্বিলঙকে ধৰি কলকাতা ৱিহ উত্তৰ-পূবৰ চহৰসমূহক সংযোগ কৰা এলায়েন্স এয়াৰৰ এখন বিমানৰ ফ্লেগ অফ কৰিছিল।

 

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব । প্ৰয়োজনীয় ক্ষেত্ৰসমূহত *এৰে চিন দিয়া হৈছে

18 − six =

Back to top button