Covid-19অসমগুৱাহাটী

গান্ধী জয়ন্তী উপলক্ষে গুৱাহাটীত ৪২,০০০ৰো অধিক টিকাকৰণৰ লক্ষ্য

গুৱাহাটীত দ্বিতীয় বৃহৎ টিকাকৰণ অভিযান

অসম চৰকাৰে ঘোষণা কৰিছিল যে গুৱাহাটীত দ্বিতীয় বৃহৎ টিকাকৰণ অভিযান আৰম্ভ কৰা হৈছে যাৰ উদ্দেশ্য হৈছে মহাত্মা গান্ধীৰ জন্মদিন উপলক্ষে প্ৰায় ৪২,০০০ লোকক টিকাকৰণ কৰা।

শেহতীয়াকৈ, প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ ৭১ তম জন্মদিনত, অসম চৰকাৰে প্ৰায় সাত লাখ টিকাকৰণ মেগা ড্ৰাইভ টিকাকৰণ কৰিছিল।

তাৰে প্ৰায় ৬০,০০০ টিকাকৰণ গুৱাহাটীত হৈছিল। লক্ষ্যত উপনীত হ’বলৈ, ৰাজ্যখনে ৪০০০ কোভিড টিকাকৰণ ক্লিনিক স্থাপন কৰিছে।

মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই সোমবাৰে কয় যে ৰাজ্যখনৰ মহামাৰী পৰিস্থিতি যথেষ্ট উন্নত হোৱাৰ বাবে তেওঁৰ চৰকাৰে ১ নৱেম্বৰত প্ৰতিবন্ধকতা শিথিল কৰি কোভিড প্ৰভাৱিত পৰ্যটন উদ্যোগ পুনৰুদ্ধাৰৰ বাবে কাম কৰি আছে।

বিশ্ব পৰ্যটন দিৱস উপলক্ষে তেওঁ এক সহায়ক পেকেজ ঘোষণা কৰে যিয়ে মহামাৰীৰ লোকচানৰ পৰা পুনৰুদ্ধাৰ কৰাত সহায় কৰিবলৈ ১৪২ জন ট্যুৰ অপাৰেটৰক মুঠ ২ লাখ টকা আৰু ২৫,০০০ ৰ পৰা ৬০৫ টকাৰ গাইড আগবঢ়াব।

তেওঁ কয়, “অসম চৰকাৰে ৰাজ্যখনত ১ নৱেম্বৰৰ পৰা সকলো কোভিড নিষেধাজ্ঞা উঠাই লোৱাৰ দিশত কাম কৰি আছে আৰু লগতে সৰ্বাধিক সংখ্যক লোকে ভেকছিনৰ পালি পোৱাটো নিশ্চিত কৰাৰ বাবে সৰ্বাধিক প্ৰচেষ্টা চলাই আছে।”

মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে ২০২২ চনৰ পৰা আশা কৰে যে চিঅ’ভিআইডিয়ে বিশ্বজুৰি মানুহৰ জীৱন আৰু জীৱিকাৰ ক্ষতি কৰিব নোৱাৰিব আৰু পৰ্যটন উদ্যোগত যথেষ্ট বৃদ্ধি পাব।

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব । প্ৰয়োজনীয় ক্ষেত্ৰসমূহত *এৰে চিন দিয়া হৈছে

14 + 14 =

Back to top button