অসমগুৱাহাটীদুৰ্ঘটনা

বিদ্যুৎস্পৃষ্ট হৈ এগৰাকী মহিলাৰ কৰুণ মৃত্যু

গুৱাহাটীৰ মালিগাঁৱৰ পাণ্ডু কেবিন এলেকাত নেৰানেপেৰা বৰষুণৰ মাজতে বিদ্যুৎস্পৃষ্ট হৈ মৃত্যু হয় এগৰাকী মহিলাৰ

গুৱাহাটী চহৰত নেৰানেপেৰা বৰষুণৰ মাজতে মঙলবাৰে নিশা বিদ্যুৎস্পৃষ্ট হৈ মৃত্যু হয় এগৰাকী মহিলাৰ।

ঘটনাটো সংঘটিত হৈছে গুৱাহাটীৰ মালিগাঁৱৰ পাণ্ডু কেবিন এলেকাত।

খবৰ অনুসৰি ঘটনাটোৰ পিছত মহেন্দি বৰুৱা নামৰ মহিলাগৰাকীক লগে লগে ওচৰৰ চিকিৎসালয়লৈ স্থানান্তৰিত কৰা হৈছিল; অৱশ্যে, তাইক চিকিৎসকে মৃত বুলি ঘোষণা কৰিছিল।

মন কৰিব লগীয়া যে কেইবাদিনো গৰম আৰু আৰ্দ্ৰ বতৰৰ পিছত মঙলবাৰে আবেলি প্ৰায় ৪ বজাত মহানগৰীত ধাৰাসাৰ বৰষুণ হোৱাৰ সময়ত গুৱাহাটীৰ লোকসকলে অতি প্ৰয়োজনীয় অৱকাশ লাভ কৰে।

আইএমডিয়ে পৰৱৰ্তী তিনি দিনৰ বাবে বৰষুণ বা বজ্ৰপাতৰ সৈতে সাধাৰণতে ডাৱৰীয়া আকাশৰ আগজাননী দিছে।

আইএমডিয়ে ভৱিষ্যতবাণী মতে, “অৰুণাচল প্ৰদেশ, মেঘালয়, মিজোৰাম আৰু ত্ৰিপুৰাৰ বেছিভাগ ঠাইত পাতলৰ পৰা মধ্যমীয়া বৰষুণ হৈছিল; অসমৰ বহু ঠাইত আৰু নাগালেণ্ড আৰু মণিপুৰৰ বিভিন্ন স্থানত পাতল ীয়া বৰষুণ হৈছিল আৰু যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ত্ৰিপুৰাৰ বিভিন্ন স্থানত ধাৰাসাৰ বৰষুণ হৈছিল।”

তেওঁলোকে কয়, “অৰুণাচল প্ৰদেশ, অসম, মেঘালিয়া, নাগালেণ্ড, মণিপুৰ, মিজোৰাম আৰু ত্ৰিপুৰাৰ বিভিন্ন স্থানত পাতলীয়া বৰষুণ/বজ্ৰপাত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।”

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব ।

2 × 1 =

Back to top button