অৰ্থনৈতিকঅসমৰাজনৈতিক

অসম চৰকাৰ আৰু এছবিআইৰ মাজত পিডব্লিউডিৰ বাবে বেংক ঋণৰ ক্ষেত্ৰত বুজাবুজি চুক্তি স্বাক্ষৰ

ৰাজ্য চৰকাৰৰ প্ৰতিবন্ধী ব্যক্তিসকলক বেংক ঋণ প্ৰদান কৰাৰ বাবে বুজাবুজিৰ চুক্তি স্বাক্ষৰ

সমাগত শাৰদীয় দূৰ্গা পূজা, পূজালৈ মাজত মাথো এটা দিন বাকী।

এই উৎসৱ মূখৰ পৰিৱেশৰ সময়তে অসম চৰকাৰ আৰু ভাৰতীয় ষ্টেট বেংকে শুকুৰবাৰে ৰাজ্য চৰকাৰৰ প্ৰতিবন্ধী ব্যক্তিসকলক বেংক ঋণ প্ৰদান কৰাৰ বাবে বুজাবুজিৰ চুক্তি স্বাক্ষৰ কৰিছে।

অসমৰ বিত্ত মন্ত্ৰী অজন্তা নেওগ আৰু এছ বি আইৰ সহকাৰী মহাপ্ৰৱন্ধক বিনয় কুমাৰৰ উপস্থিতিত ইয়াত এই বুজাবুজি চুক্তি স্বাক্ষৰিত হয়।

এই উদ্যোগৰ কথা ঘোষণা কৰি বিত্ত মন্ত্ৰী অজন্তা নেওগে টুইট কৰে, “আজি ভাৰত চৰকাৰৰ মাজত বিত্ত বিভাগৰ আয়ুক্ত ছেকেণ্ড, এডল ছেকেণ্ডৰ উপস্থিতিত এক বুজাবুজি চুক্তি স্বাক্ষৰিত হৈছে৷ এই উদ্যোগৰ অধীনত গোৱাৰ দিব্যাংগ কৰ্মচাৰীসকলে #statebankofindia দুচকীয়া বাহন ক্ৰয়ৰ বাবে ঋণৰ সূতৰ ওপৰত ৪% ৰাজসাহায্য লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।”

বুজাবুজি চুক্তি অনুসৰি, এই উদ্যোগৰ অধীনত ৰাজ্য চৰকাৰৰ পিডব্লিউডি কৰ্মচাৰীসকলে দুচকীয়া বাহন আৰু চাৰিচকীয়া বাহন ক্ৰয় কৰাৰ বাবে ১০ লাখ টকালৈকে বেংক ঋণ লাভ কৰিব পাৰে। অসম চৰকাৰে মুঠ ঋণৰ পৰিমাণৰ চাৰি শতাংশ ৰাজসাহায্য প্ৰদান কৰিব।

সম্পৰ্কিত প্ৰবন্ধসমূহ

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব । প্ৰয়োজনীয় ক্ষেত্ৰসমূহত *এৰে চিন দিয়া হৈছে

five + ten =

Back to top button